Rusza Piekarska Koperta Życia

Chowane najczęściej w lodówce mają pomóc w ratowaniu życia starszych osób. Koperty życia, bo o nich mowa, właśnie dotarły do Piekar Śląskich. Inicjatorem jej powstania jest piekarska Rada Seniorów.

Koperta Życia to nic innego jak specjalny formularz przeznaczony dla starszych osób, w którym mogą zawrzeć informację dotyczącą stanu zdrowia, zażywanych leków oraz dane osoby, z którą w razie nagłego wypadku należy się kontaktować. Wypełniony formularz wkładany jest do koperty, a ta umieszczana w lodówce, czyli w miejscu, które znajduje się praktycznie w każdym domu i jest łatwo dostępne. Zawarte w niej informacje mogą być potem pomocne podczas akcji ratunkowej prowadzonej przez służby medyczne.

Piekarską Kopertę Życia można zdobyć w prosty sposób – wystarczy pobrać plik zamieszczony poniżej tego tekstu i wydrukować formularz. Następnie należy go wypełnić nie zapominając o takich informacjach, jak dane osobowe z numerem PESEL, telefon do najbliższych, informacje o obecnie przechodzonych chorobach (zwłaszcza przewlekłych jak np. cukrzyca), o zażywanych lekarstwach oraz o uczuleniach czy przebytych operacjach. Następnie kartę wkładamy do koperty i umieszczamy w swojej lodówce.

Koperty będzie można też pobrać we wszystkich budynkach Urzędu Miasta Piekary Śląskie, domach kultury, Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji oraz w Szpitalu Miejskim.

Ta strona używa pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Kliknij i dowiedz się więcej.

Rozumiem