Międzyszkolny Konkurs „Mój pomysł - moje miasto" rozstrzygnięty

Poznaliśmy laureatów Międzyszkolnego Konkursu „Mój pomysł - moje miasto". Zorganizowała go Miejska Szkoła Podstawowa nr 9 z Oddziałami Integracyjnymi im. G. Morcinka w Piekarach Śląskich. Odbył się pod honorowym patronatem prezydent Sławy Umińskiej-Duraj.

Około 50 uczniów szkół podstawowych i młodzieżowych domów kultury w Piekarach Śląskich zgłosiło się do Międzyszkolnego Konkursu „Mój pomysł - moje miasto". Dziś w Miejskiej Szkole Podstawowej nr 9 z Oddziałami Integracyjnymi im. G. Morcinka poznaliśmy wyniki rywalizacji.

Pierwsze miejsce w kategorii klas od 1 do 3 otrzymała Marlena Borecka. Drugi był Maksymilian Świder, trzeci - Kamil Stanek. W kategorii klas od 4 do 6 najlepsza okazała się Nina Ludyga. Na drugiej pozycji uplasowała się Maja Widera. Trzecie miejsce przyznano Wiktorii Występ.

 - Chcieliśmy przybliżyć ideę budżetu obywatelskiego w naszym mieście, a także rozwinąć w dzieciach zainteresowanie regionem. Poprzez prace plastyczne mogły wykazać się inwencją twórczą i zaprezentować to, co - ich zdaniem - w Piekarach mogłoby powstać lub zmienić się. Oceniając prace braliśmy pod uwagę pomysł i samodzielne wykonanie - mówiła Marzena Salamon-Stysz, nauczycielka w MSP nr 9, koordynatorka konkursu.

- Sprawy dotyczące naszej małej ojczyzny, jaką są Piekary Śląskie, są dla nas bardzo ważne. Co roku w święto szkoły mówimy o śląskich tradycjach i kulturze - przypomniała dyrektor MSP nr 9 Stefania Ir.

Nagrody laureatom wręczyła prezydent Sława Umińska-Duraj, która objęła konkurs honorowym patronatem. - Piękne przedsięwzięcie. Pamiętajmy, że miasto jest moje, twoje, ale przede wszystkim nasze wspólne - mówiła prezydent. - Jestem pod wrażeniem prac. Przypatrzyłam się wizualizacjom marzeń, jakie dzieci noszą w sobie i zapewniam, że przynajmniej część jest już realizowana albo planowana do realizacji. Oczekiwania, także tych najmłodszych, są zauważane. Gratuluję wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie - dodała.

Podczas imprezy uczniowie MSP nr 9 śpiewali piosenki i  recytowali wiersze, m.in. „Gawendę o miłości do ziemi ojczystej" Wisławy Szymborskiej, „W moim domu" Jonasza Kofty i „Mowę ojczystą" Juliusza Ligonia. Przedstawili również pantomimę „Razem łatwiej". Na koniec Lucjan Zając wygłosił monolog „Piekarscy piłkarze" w gwarze śląskiej.

W finale konkursu uczestniczyli piekarscy radni: Anna Gałbas i Adrian Szastok. 

 


 

Ta strona używa pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Kliknij i dowiedz się więcej.

Rozumiem