Policjanci i WOPR u przedszkolaków

Od kilku dni piekarskich przedszkolaków odwiedzają policjanci i ratownik WOPR. Przypominają im podstawowe zasady bezpieczeństwa zarówno na drodze, jak i podczas wypoczynku nad wodą.

Maluchy z przedszkoli w Piekarach Śląskich uczą się podstawowych zasad bezpieczeństwa. Dbają o to policjanci i ratownik, którzy odwiedzają najmłodszych.

St. sierż. Aleksandra Zydyk z piekarskiej komendy policji przypomina dzieciom o zapinaniu pasów w samochodzie, jak należy przechodzić przez jezdnię tam, gdzie jest przejście dla pieszych i co należy zrobić, gdy zaczepi je obca osoba. Z kolei prezes piekarskiego WOPR-u Wojciech Krawczyk opowiada m.in. o tym, jak ważna jest kąpiel w miejscach, w których znajduje się ratownik i do czego służy nad wodą kamizelka ratunkowa.

- Staramy się dotrzeć do najmłodszych. Chcemy, by dzieci wiedziały, w jaki sposób powinny zachować się w sytuacjach, które mogą im się w każdej chwili przytrafić. Rodzice nie zawsze mają możliwość pokazania swoim pociechom sprzętu, jakim dysponują służby. Poziom wiedzy dzieci na temat bezpieczeństwa jest różny. Uzupełniamy informacje przekazywane maluchom przez rodziców - wyjaśnia prezes Krawczyk.

Dzieci są zaangażowane, bardzo aktywne, chętne do współpracy. Ćwicząc na fantomie mogą udzielić pierwszej pomocy, dużą frajdę sprawia także zakucie w kajdanki.

Z policją i WOPR-em współpracuje Fundacja Andrzeja S. Piecucha „Powiatowe Dzieci". Pogadanki odbyły się już w przedszkolach nr 1, 2, 3 i 4. Kolejne w najbliższych dniach.

Ta strona używa pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Kliknij i dowiedz się więcej.

Rozumiem