Eksperci biznesowi w piekarskich szkołach

„Nowoczesny start w życie zawodowe" - pod takim hasłem w Akademickim Zespole Szkół i w Zespole Szkół nr 1 w Piekarach Śląskich odbywają się spotkania z ekspertami biznesowymi.

Uczniowie Akademickiego Zespołu Szkół i Zespołu Szkół nr 1 w Piekarach Śląskich biorą udział w projekcie „Nowoczesny start w życie zawodowe". W ramach projektu w placówkach odbywają się wykłady ekspertów biznesu, panele dyskusyjne i ćwiczenia praktyczne.

Zajęcia dla około 40 uczniów w każdej ze szkół prowadzone są raz w miesiącu. Na pierwsze z nich 7 (ZS nr 1) i 9 marca (AZS) przyjechali dr Bartłomiej Gabryś i dr Rafał Żelazny z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Mówili m.in. o etyce w biznesie i społecznej odpowiedzialności biznesu. Spotkanie z przedsiębiorcą Radosławem Kandzią będzie dotyczyło zakładania działalności gospodarczej. StartUp, czyli szansa na biznes bez zakładania działalności gospodarczej - to temat kolejnych zajęć. Na koniec headhunter Dominika Felderhoff poprowadzi warsztaty z doradztwa zawodowego.

- Projekt, który wzbogaci wiedzę uczniów z zakresu biznesu bardzo nam się spodobał. Nauczyciele mogą przekazać uczniom jedynie teorię na podstawach przedsiębiorczości czy innych pokrewnych przedmiotach. Natomiast podczas spotkań eksperci w praktyce pokażą, na czym polega życie zawodowe - mówi Katarzyna Bubel nauczycielka przedmiotów ekonomicznych i informatycznych w ZS nr 1.

- W spotkaniach biorą udział uczniowie, którzy są kreatywni, mają pomysł na życie i chcieliby otworzyć swoją firmę, ale niekoniecznie wiedzą, jak to umiejętnie zrealizować. Mam nadzieję, że wykłady pomogą im to poukładać i zrozumieć - dodaje Katarzyna Brodowska, nauczycielka z Akademickiego Zespołu Szkół w Piekarach Śląskich.

Po zakończeniu projektu, spotkania będą podsumowane, a uczniowie otrzymają certyfikaty Agencji Zatrudnienia Aspiro Consulting. Być może zajęcia będą kontynuowane w następnym roku szkolnym.

Ta strona używa pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Kliknij i dowiedz się więcej.

Rozumiem