Przed nami I Nocny Pólmaraton i „Nocna Dycha"

Biegacze już mogą rozpocząć przygotowania do I Nocnego Półmaratonu, który odbędzie się 15 lipca w Piekarach Śląskich. Do wyboru dwie trasy: na 21 km i dodatkowo także na 10 km. Trwają zapisy na zawody.

Po raz pierwszy w Piekarach Śląskich organizowana jest z tak dużym rozmachem impreza dla biegaczy. 15 lipca będzie można wziąć udział w I Nocnym Półmaratonie i w biegu towarzyszącym „Nocna Dycha".

Trasa obu biegów (na 21 km i na 10 km) prowadzić będzie ulicami Piekar Śląskich przez najpopularniejsze miejsca w mieście. Uczestnicy zostaną podzieleni na kilka kategorii wiekowych.

Celem organizatorów jest, aby Piekary Śląskie, podobnie jak inne miasta w naszym kraju, na stałe wpisały się w bogaty kalendarz cyklicznych imprez biegowych, a także propagowanie aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia.

Uczestnictwo w zawodach można zgłosić na: https://foxter-sport.pl/nocny-p----maraton-piekary---l--ski oraz rejestrując się na stronie: http://mosir.piekary.pl. Opłata startowa zależna jest od terminu zgłoszenia. Do 31 marca start kosztuje 54 zł, później cena będzie rosła. Wiadomo, że udało się zdobyć środki finansowe, dzięki którym impreza będzie miała charakter pikniku charytatywnego wspierającego najmłodszych, najbardziej potrzebujących mieszkańców naszego miasta.

Początek zawodów o godzinie 20 na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Olimpijskiej 3 w Piekarach Śląskich. Tam też będzie zlokalizowana meta.

Imprezę biegową przygotowują Stowarzyszenie Szturm i piekarski MOSiR.

W załączniku udostępniamy regulamin ze szczegółowymi informacjami na temat biegów.


Ta strona używa pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Kliknij i dowiedz się więcej.

Rozumiem