Uczniowie zmierzą się w debacie oksfordzkiej

Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 i Akademickiego Zespołu Szkół 16 marca w Miejskim Domu Kultury w Piekarach Śląskich wezmą udział w debacie oksfordzkiej. Temat debaty to „Metropolia Silesia szansą dla młodzieży. Kobiety siłą Metropolii". W jury zasiądą m.in. prezydent Sława Umińska-Duraj i prezydent Zabrza oraz przewodnicząca zarządu GZM Małgorzata Mańka-Szulik.

„Metropolia Silesia szansą dla młodzieży. Kobiety siłą Metropolii" - taki jest temat debaty oksfordzkiej, w której swoje racje postarają się obronić uczniowie Zespołu Szkół nr 1 i Akademickiego Zespołu Szkół.

Debata oksfordzka to rodzaj debaty, w którym nad tezą dyskutują jej obrońcy i przeciwnicy. Przewodniczy jej marszałek. Głos udzielany jest na przemian poszczególnym stronom. Po podsumowaniu wystąpień przeprowadzane jest głosowanie. Typ debaty pochodzi z Uniwersytetu Oksfordzkiego.

W jury, które ogłosi wyniki debaty zasiądą: Sława Umińska-Duraj - prezydent Piekar Śląskich (przewodnicząca jury), Małgorzata Mańka-Szulik - prezydent Zabrza i przewodnicząca zarządu Górnośląskiego Związku Metropolitalnego, Anna Ligocka-Żyła - ekspert debat oksfordzkich i Wojciech Skrzypek - dyrektor biura GZM.

Debata odbędzie się 16 marca o godzinie 10 w Miejskim Domu Kultury przy ul. Bytomskiej 73 w Piekarach Śląskich. Potrwa do około 12.30.

W załączniku udostępniamy program spotkania.

 

Ta strona używa pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Kliknij i dowiedz się więcej.

Rozumiem