Młodzież z Piekar przygotowuje się do flash moba

Piekarska młodzież wiosnę przywita tańcem. 21 marca zaprezentuje się we flash mobie na Placu Noblistów Śląskich w Piekarach.

Taneczny flash mob przygotowuje młodzież Miejskiego Gimnazjum nr 2 we współpracy z Fundacją Ja też tak chcę". Trenuje około 50 uczniów, także z innych piekarskich szkół. Swoje umiejętności zaprezentują 21 marca o godzinie 16.00 na Placu Noblistów Śląskich w Piekarach (popularnym "Ryneczku").

- Warto takie wydarzenia organizować, by dać innym ludziom radość. Szykuje się wspaniała zabawa - zachęca Weronika Świerkowska, uczennica klasy trzeciej Miejskiego Gimnazjum nr 2. 

Za choreografię odpowiedzialna jest Katarzyna Bebiołka, prezes fundacji, nauczycielka w MG nr 2 i choreograf w Ośrodku Kultury Andaluzja" . - Chcemy połączyć środowiska taneczne. Uczymy się prostych kroków, bo chodzi o to, żeby jak najwięcej młodych ludzi wzięło udział we flash mobie - mówi. - Akcja ma przełamywać bariery, zmotywować młodzież do wyjścia z domu i zainspirować do rozwijania pasji. Niech coś się dzieje w Piekarach - dodaje.

Uczniowie będą tańczyć do piosenki Justina Timberlake'a Cant't stop the feeling".

Przypomnijmy, że 6 października 2011 roku ponad 200 uczniów piekarskich szkół wzięło udział we flash mobie, którego celem było zwrócenie uwagi na problem uzależnienia od narkotyków. Akcję zorganizowała wówczas Miejska Biblioteka Publiczna w Piekarach Śląskich.


Ta strona używa pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Kliknij i dowiedz się więcej.

Rozumiem