Złote Gody w Piekarach Śląskich

Jubileusz długoletniego pożycia małżeńskiego świętuje dziś dziewięć par z Piekar Śląskich. Medale, pamiątkowe dyplomy i kwiaty wręczyła im prezydent Sława Umińska-Duraj. Uroczystość odbyła się w Urzędzie Stanu Cywilnego.

Wyjątkowy dzień jest dziś dla dziewięciu par z Piekar Śląskich. Ponad pół wieku temu wypowiedziały sobie sakramentalne „tak", zawierając związek małżeński.

Medale nadane przez Prezydenta RP za 50-lecie małżeństwa otrzymali z rąk prezydent Piekar Śląskich Sławy Umińskiej-Duraj: Józefa i Kazimierz Bijak, Renata i Stanisław Lasok, Maria i Tadeusz Kozieł, Jadwiga i Leon Kuświk.

60 lat małżeństwa świętują: Zofia i Wacław Śniadach, Anna i Edward Zając, Lidia i Paweł Hajduk, Anna i Bronisław Jugowiec, natomiast 65 lat po ślubie:  Elfryda i Maksymilian Lesiok. Jubilaci zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami i kwiatami.

- To nie tylko miłość, ale też wzajemne zaufanie i szacunek spowodowały, że zbudowaliście związek na tak trwałym fundamencie. Jesteście przykładem dla młodszych, żywym dowodem na to, że warto iść na kompromisy i przetrwać trudne chwile, by potem móc świętować z osobą, z którą razem szliście przez życie. Życzę wam, żebyście cieszyli się długie lata zdrowiem, a dzieci, wnuki i prawnuki jak najdłużej mogły czerpać z waszej mądrości i doświadczenia - mówiła prezydent Sława Umińska-Duraj.

Po oficjalnej części uroczystości jubilaci razem z prezydent Piekar Śląskich i z kierownik piekarskiego USC Anitą Rabsztyn udali się na wzniesienie toastu i  poczęstunek.

 

 

Ta strona używa pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Kliknij i dowiedz się więcej.

Rozumiem