Startuje rekrutacja do przedszkoli i do szkół podstawowych

Rozpoczynamy nabór do przedszkoli i do pierwszych klas szkół podstawowych w Piekarach Śląskich. Od 17 marca rodzice będą mogli złożyć deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego i wniosek o przyjecie do szkoły podstawowej.

Od 17 marca rodzice będą mogli złożyć deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego, natomiast ci, których dziecko rozpocznie w tym roku naukę w pierwszej klasie - wniosek o przyjęcie do szkoły podstawowej.

Rodzice dzieci, które do przedszkola pójdą po raz pierwszy, mogą zanieść wniosek o przyjęcie do wybranej placówki między 27 marca, a 10 kwietnia, do szkoły podstawowej - do 14 kwietnia. Weryfikacja wniosków przez komisję rekrutacyjną nastąpi w terminach: od 11 do 19 kwietnia (przedszkola) i od 19 do 25 kwietnia (szkoły).

28 kwietnia komisja poda do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych w przedszkolach, natomiast 27 kwietnia w szkołach podstawowych. Następnie rodzice w pisemnym oświadczeniu potwierdzą, że dziecko będzie uczęszczało do danej placówki. Oświadczenie należy złożyć w przedszkolach : od 2 do 22 maja, w szkołach: od 28 kwietnia do 19 maja.

Listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych zostanie opublikowana w przedszkolach 23 maja, w szkołach - 22 maja.

Poniżej w załącznikach do pobrania są: deklaracja o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego, wniosek o przyjecie do przedszkola publicznego, oświadczenia dla rodziców przyszłych przedszkolaków oraz uchwała ws. kryteriów przyjmowania do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych. Wnioski o przyjecie do klasy pierwszej udostępnią szkoły.

 

Ta strona używa pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Kliknij i dowiedz się więcej.

Rozumiem