ZS nr 1 podjął współpracę z kolejną firmą przemysłową

Zespół Szkół nr 1 w Piekarach Śląskich otrzymał nowoczesne sterowniki programowalne firmy „Siemens". A to dzięki współpracy z piekarską firmą „amiSter". 

Sześć sterowników PLC serii S7 - 1200, programy do ich obsługi, zadajnik stanów wejściowych, moduł wejść i wyjść analogowych oraz dokumentacja techniczna trafiły do Zespołu Szkół nr 1 w Piekarach Śląskich. Materiały wyprodukowała firma „Siemens". 

Szkoła współpracuje z piekarską firmą „amiSter", która zajmuje się projektowaniem, realizacją i integracją systemów automatyki przemysłowej oraz komputerowych systemów nadzoru i sterowania w kraju i za granicą. To właśnie dzięki niej uczniowie będą mogli pracować jeszcze efektywniej. Powstanie sześć stanowisk dydaktycznych, służących do nauki programowania nowoczesnych układów automatyki i sterowania przemysłowego w zawodzie technik elektryk. 

W przekazaniu materiałów uczestniczyli: wiceprezesi firmy „amiSter" Artur Zieliński i Eugeniusz Urbańczyk oraz dyrektor ZS nr 1 Jolanta Gottwald, wicedyrektor Jan Pusiak, kierownik szkolenia praktycznego Jacek Piasecki, a także uczniowie klasy I E Technikum Elektrycznego. Ta strona używa pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Kliknij i dowiedz się więcej.

Rozumiem