Sukces piekarzan na Olimpiadzie Przedszkolaków

Maluchy z Miejskiego Przedszkola nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi w Piekarach Śląskich zajęły trzecie miejsce w Olimpiadzie Przedszkolaków, która odbyła się w Radzionkowie.

Sukcesem zakończyła się dla Miejskiego Przedszkola nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi w Piekarach Śląskich Olimpiada Przedszkolaków, zorganizowana 17 marca przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Zakład Placówek Oświatowych w Radzionkowie. Maluchy zdobyły trzecie miejsce. Wygrało przedszkole nr 2 z Radzionkowa, drugie było przedszkole nr 12 z Tarnowskich Gór. W imprezie wzięło udział sześć przedszkoli.

Olimpiada Przedszkolaków to wielka impreza ze wspaniałą oprawą składającą się - jak na olimpiadę przystało - z defilady zawodników, wciągnięcia flagi i zapalenia znicza olimpijskiego. Dzieci zmierzyły się w 10 konkurencjach, wśród których znalazły się m.in.: przejście przez tunel, przenoszenie i ustawianie kręgli, toczenie dużych piłek do fitnessu i cwał parami. Wszystkie dzieci wykazały się niesamowitymi umiejętnościami.

Piekarskim przedszkolakom puchar, pamiątkowy dyplom i medale wręczył Michał Sojka - naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta w Piekarach Śląskich.

Ta strona używa pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Kliknij i dowiedz się więcej.

Rozumiem