Młodzież przywitała wiosnę tańcem

Około 70 młodych tancerzy pokazało się wczoraj we flash mobie zorganizowanym na Placu Noblistów Śląskich w Piekarach Śląskich. Kolejne wydarzenie taneczne już w kwietniu.

Flash mob zaprezentowany wczoraj w Piekarach Śląskich przyciągnął nie tylko sporą grupę roztańczonych dzieci i młodzież, ale też mieszkańców z ciekawością przyglądających się wydarzeniu.

Taneczny pokaz do piosenki Justina Timberlake'a „Cant't stop the feeling" przygotowała młodzież Miejskiego Gimnazjum nr 2 i Akademickiego Zespołu Szkół we współpracy z Fundacją „Ja też tak chcę". Odbył się na Placu Noblistów Śląskich.

- Atmosfera była cudowna, tańczyło się super. Widziałam uśmiechy na twarzach wielu osób przechodzących przez nasz „ryneczek". Potrzebne są takie akcje - mówiła Ewa Zarzycka z klasy drugiej MG nr 2. - Świetna organizacja i wspaniałe emocje. Ćwiczyliśmy długo, bo aż dwa tygodnie, ale jak widać - warto - dodała jej koleżanka Natalia Fabiańczyk.

Nad choreografią czuwała Katarzyna Bebiołka, prezes fundacji, nauczycielka w MG nr 2 i choreograf w Ośrodku Kultury „Andaluzja" .

 - Taniec to moja pasja, daje mi siłę i energię. Jestem dumna przede wszystkim z dzieci i młodzieży, ale też z siebie, że odważyłam się coś takiego zorganizować. Cieszę się, że młodzi zaufali mi i poszli za mną - powiedziała.

We flash mobie wzięło udział około 70 młodych piekarzan.

Organizatorzy nagłośnienie otrzymali z Ośrodka Kultury „Andaluzja".

A już niebawem, 25 kwietnia, kolejne taneczne wydarzenie w mieście: „Plac pełen tańca", z kulminacja także na piekarskim „ryneczku". Młodzież tym razem będzie świętować Międzynarodowy Dzień Tańca. Pomysłodawca imprezy Fundacja „Ja też tak chcę" zamierza zintegrować środowisko taneczne w Piekarach oraz pomóc Fundacji Paradygmat z Częstochowy działającej m.in. z myślą o dzieciach autystycznych. Tego dnia zostanie przeprowadzona zbiórka pieniędzy na rzecz fundacji. 

 

Ta strona używa pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Kliknij i dowiedz się więcej.

Rozumiem