Śląska gwara w MDK w Kozłowej Górze

Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Piekarach Śląskich zaprezentowali się w programie artystycznym „Śląsk - moje miejsce na ziemi". Okazją ku temu był Dzień Seniora, świętowany w filii Miejskiego Domu Kultury w Kozłowej Górze.

W filii Miejskiego Domu Kultury w Kozłowej Górze 24 marca uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 wystąpili w programie artystycznym „Śląsk - moje miejsce na ziemi", przybliżając dzieciom, młodzieży, ale też swoim rodzicom, babciom i dziadkom gwarę oraz śląskie tradycje.

Najmłodsi artyści śpiewali piosenki w gwarze śląskiej, recytowali wiersze i wspaniale odgrywali różne aktorskie role. Publiczność, w tym także prezydent Piekar Śląskich Sława Umińska-Duraj, nagrodziła dzieci ogromnymi brawami.

Występy odbyły się już po raz drugi. 10 marca w filii obchodzono Dzień Seniora. Cieszył się dużym zainteresowaniem, stąd pomysł na to, by powtórzyć imprezę. Inspiracją dla uczniów i nauczycieli do zorganizowania wydarzenia promującego Śląsk i jego kulturę był natomiast Dzień Języka Ojczystego, przypadający 21 lutego, podczas którego uczniowie wszystkich klas prezentowali się w programie artystycznym związanym tematycznie z Małą Ojczyzną i degustowali śląskie potrawy przygotowane przez rodziców.

Impreza była znakomitą okazją do spotkania się kilku pokoleń i przypomnienia sobie, jak pięknym i bogatym kulturalnie regionem jest Śląsk. 


  


 

Ta strona używa pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Kliknij i dowiedz się więcej.

Rozumiem