Lecymy Durś w Piekarach Śląskich!

Połączyła ich pasja do sportu i chęć podejmowania nowych wyzwań. Grupa biegaczy „Lecymy Durś", która powstała w Piekarach Śląskich, trenuje, bierze udział w zawodach i promuje aktywny styl życia. Liczy już około 100 osób. 

Grupa biegowa „Lecymy Durś" została założona w Piekarach Śląskich przez kilku przyjaciół zaledwie trzy miesiące temu, a już ma na swoim koncie spory sukces. Prowadzi w klasyfikacji zespołowej cyklu Grand Prix MK team, który składa się z czterech biegów organizowanych w ciągu całego roku. 

Na początku w grupie było ok. 10 biegaczy, dziś liczy około 100 miłośników biegania - z Piekar Śląskich, ale też z sąsiednich miast. - Świadomość przynależności do grupy i rozwijanie pasji sprawia, że wielu ludzi chce do nas dołączyć. Naszym głównym celem są wspólne starty w zawodach. Mamy terminarz biegów. Kilka traktujemy priorytetowo i staramy się w nich pokazać w jak najliczniejszym gronie, natomiast mniejszymi grupami biegamy na większości lokalnych imprez biegowych - wyjaśnia Rafał Krasoń.

Treningi odbywają się indywidualnie, ale grupa organizuje także wspólne - we wtorki i czwartki na różnych trasach w Piekarach Śląskich, m.in. na bieżni przy I LO im. Króla Jana III Sobieskiego, w okolicy Kopca Wyzwolenia i piekarskiej bazyliki. 

Bieganie stało się w ostatnich latach bardzo popularne. W miastach, ale też w lasach czy innych otwartych terenach świetnych do trenowania można zobaczyć zarówno młode, jak i starsze osoby. Na masowych biegach ulicznych padają rekordy frekwencji. Uczestników zawodów liczy się już nie w setkach, ale w tysiącach.

- Jest to najtańszy sport i dla każdego, a uczestnictwo w zawodach daje możliwość rywalizacji z zawodowcami na jednej trasie bez względu na to, jaki poziom się reprezentuje. Bieganie jest również swojego rodzaju turystyką i doskonałą formą spędzania czasu dla całych rodzin, czego dowodem jest to, że rodziny zgłaszają się do naszej grupy. Zawody pozwalają także na pokonywanie własnych barier, na spotkania znajomych i poznawanie nowych ludzi - mówi Bartosz Szołtysik. 

W najbliższych miesiącach grupa postawi na rozwój i promocję, by jak najwięcej osób dowiedziało się o podejmowanych przez nią działaniach. Nadal zamierza propagować zdrowy styl życia i aktywne spędzanie wolnego czasu. Będzie się także przygotowywać do I Nocnego Półmaratonu organizowanego po raz pierwszy w Piekarach Śląskich.

Przypomnijmy, że w I Nocnym Półmaratonie i biegu towarzyszącym „Nocna Dycha" będzie można wziąć udział 15 lipca. Trasa obu biegów (na 21 km i na 10 km) prowadzić będzie ulicami Piekar Śląskich przez najpopularniejsze miejsca w mieście. Uczestnicy zostaną podzieleni na kilka kategorii wiekowych. Zawody rozpoczną się o godzinie 20 na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Olimpijskiej 3 w Piekarach Śląskich. Wydarzenie będzie miało charakter pikniku charytatywnego wspierającego najbardziej potrzebujących, najmłodszych piekarzan.

Uczestnictwo w zawodach można zgłosić na: https://foxter-sport.pl/nocny-p----maraton-piekary---l--ski oraz rejestrując się na stronie: http://www.mosir.piekary.pl/. Do 31 marca start kosztuje 54 zł. Cena z każdym miesiącem będzie rosnąć. Imprezę biegową przygotowują Stowarzyszenie Szturm i piekarski MOSiR. Swój udział w niej zapowiedzieli już prezydent Piekar Śląskich Sława Umińska-Duraj oraz jej zastępca Krzysztof Turzański.

To nie koniec. Dwa tygodnie później czeka nas kolejny bieg w Piekarach Śląskich - tym razem z przeszkodami. Masakrator Run zaplanowany jest 29 lipca. Szczegóły wkrótce.

W razie pytań dotyczących grupy „Lecymy Durś" podajemy kontakty mailowe do jej przedstawicieli Bartosza Szołtysika: bartek.szoltysik@gmail.com oraz Rafała Krasonia: rafal.krason1@gmail.com.


Ta strona używa pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Kliknij i dowiedz się więcej.

Rozumiem