Kolejne zwycięstwo Olimpii!

W spotkaniu 22. kolejki I ligi grupy B Olimpia MEDEX Piekary Śląskie 1 kwietnia w pięknym stylu pokonała Vive II Tauron Kielce 38:23. To zwycięstwo umocniło pozycję Olimpii jako lidera tabeli grupy B i podtrzymało pasmo zwycięstw piekarzan na własnym boisku.

Olimpia MEDEX Piekary Śląskie 1 kwietnia zwyciężyła spotkanie 22. kolejki I ligi grupy B w meczu z drużyną Vive II Tauron Kielce 38:23.

Początek meczu nie zwiastował jednak tak pewnej wygranej gospodarzy. Goście wyszli na parkiet bardzo zmobilizowani. Wyłączając z gry Mariusza Kempysa udało im się odskoczyć na kilka bramek. W 14. minucie było 9:5 dla Vive, a spora w tym zasługa Bartłomieja Bisa, który w samej tylko pierwszej połowie zdobył aż dziewięć bramek.

W kolejnych minutach Olimpia zwarła szeregi i stopniowo niwelowała straty, by w pierwszą część meczu zakończyć z czterobramkową przewagą (17:13). Solidna obrona i dobra gra obu piekarskich bramkarzy przyniosła skutek w postaci wielu kontr, na których najbardziej skorzystał rozgrywający bardzo dobre zawody Michał Rosół (9 bramek).

Druga połowa tylko potwierdziła przewagę piekarskiej ekipy. Z czasem ona rosła, a Vive było bezradne wobec żelaznej obrony Olimpii. Piekarski team umocnił się w fotelu lidera. Kolejne spotkanie 8 kwietnia, również w hali przy ul. Ziętka. O 18. rozegrany zostanie mecz 24. kolejki, w której Olimpia zmierzy się z Ostrovią Ostrów Wielkopolski.

Olimpia MEDEX Piekary Śląskie – Vive Tauron II Kielce 38:23 (17:13)

Źródło: mksolimpia.com