Rob Tognoni zagra w „Andaluzji"

Na deskach Ośrodka Kultury Andaluzja" w Piekarach Śląskich 6 kwietnia o godzinie 19 wystąpi Rob Tognoni - australijski wokalista i gitarzysta. 


W Ośrodku Kultury Andaluzja" w Piekarach Śląskich szykuje się wspaniały koncert. 6 kwietnia o godzinie 19 wystąpi Rob Tognoni - uzdolniony wokalista i gitarzysta z Australii.

Jego ostatnie płyty z muzyką rockową, a  także bluesową w większości są całkowicie autorskie. Jest również autorem niezwykle oryginalnych coverów - ma w swym dorobku rewelacyjne wersje kompozycji Jimiego Hendrixa czy zespołu Hawkwind.

Rob Tognoni urodził się 30 października 1960 roku w Queensland na Tasmanii jako syn włoskiego emigranta. Pochodzi z muzykalnej rodziny. Babcia grała na harmonijce, mama na fortepianie, a on wybrał gitarę. Zainteresowanie muzyką Rob zawdzięcza siostrze. To dzięki niej słuchał nagrań B.B. Kinga, Billy Thorpe’a & The Aztec, Jimiego Hendrixa czy Grand Funk Railroad.

Tym, czym w Europie były zespoły pokroju Led Zeppelin czy Deep Purple, w Australii była grupa AC/DC. Będąc na ich koncercie Rob zachwycił się muzyką i szaleństwem na scenie. Teraz sam tworzy i zdobywa serca publiczności.

Cena biletu na koncert muzyka to 50 złotych.Ta strona używa pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Kliknij i dowiedz się więcej.

Rozumiem