Zmieńmy wspólnie naszą bibliotekę

„Zmieńmy wspólnie naszą bibliotekę!" - pod takim hasłem 6 kwietnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Piekarach Śląskich odbędą się warsztaty w ramach akcji „Masz Głos". Każdy będzie mógł podzielić się swoją opinią na temat funkcjonowania biblioteki.

6 kwietnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbędą się warsztaty dla mieszkańców miasta pod hasłem „Zmieńmy razem naszą bibliotekę!". Będą one okazją do porozmawiania na temat działalności placówki oraz przedyskutowania uwag i pomysłów zgłaszanych wcześniej przez mieszkańców miasta.

Od końca 2016 roku piekarska placówka uczestniczy w ogólnopolskiej akcji  „Masz Głos", w ramach której mieszkańcy mają okazję podzielić się swoimi uwagami dotyczącymi funkcjonowania placówki. Koordynatorem akcji w naszym województwie jest Stowarzyszenie Aktywności Obywatelskiej Bona Fides z Katowic.

W ciągu ostatnich dwóch miesięcy przeprowadzono wśród mieszkańców miasta ankietę dotyczącą funkcjonowania biblioteki. Kolejnym etapem udziału w projekcie są warsztaty z mieszkańcami, przedstawicielami samorządu, pracownikami instytucji miejskich oraz członkami lokalnych organizacji społecznych, którzy chcieliby podzielić się własnymi uwagami na temat działalności placówki.

Dwugodzinne warsztaty będą okazją do zastanowienia się nad obszarami działalności biblioteki, które w opinii mieszkańców wymagają zmiany lub nowego spojrzenia z perspektywy jej użytkowników.

Warto również poinformować, iż piekarska biblioteka ubiega się o nagrodę Super Samorząd przyznawaną od 2011 roku uczestnikom akcji „Masz Głos", którzy najskuteczniej zachęcają do współpracy władze samorządu i mieszkańców. Jej nazwa nawiązuję do idei samorządu rozumianego jako wspólnota mieszkańców.

Początek warsztatów o godzinie 16.30.

Ta strona używa pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Kliknij i dowiedz się więcej.

Rozumiem