Piekarzanka Jolanta Wiór piąta na ME w Podnoszeniu Ciężarów

Podopieczna GKS „Andaluzja" Jolanta Wiór zajęła piąte miejsce na Mistrzostwach Europy Seniorek i Seniorów w Podnoszeniu Ciężarów, które odbyły się w dniach od 2 do 8 kwietnia w chorwackim mieście Split.

Jolanta Wiór - zawodniczka GKS „Andaluzja" - 6 kwietnia wywalczyła piąte miejsce na Mistrzostwach Europy Seniorek i Seniorów w Podnoszeniu Ciężarów w kategorii do 75 kg.

W drugim podejściu do rwania zaliczyła 95 kg, a następnie poprawiła swój życiowy rekord, podrzucając aż 119 kg. W rezultacie Jolanta uzyskała wynik 214 kg w dwuboju, co pozwoliło jej znaleźć się w gronie pięciu najlepszych sztangistek Europy. 

Tegoroczne mistrzostwa odbyły się w dniach od 2 do 8 kwietnia w chorwackim mieście Split. Dzięki bezpośredniej transmisji z zawodów m.in. na kanale Eurosport i TVP Sport wielu piekarzan miało okazję dopingować Jolę przed telewizorami i cieszyć się jej sukcesem.

Ogromne gratulacje należą się również trenerowi, a jednocześnie prezesowi klubu GKS Andaluzja Jackowi Mazurowi, który na co dzień trenuje swoich podopiecznych w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich.

Autor zdjęć:
ANTONIO BAT /PAP/EPA

Ta strona używa pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Kliknij i dowiedz się więcej.

Rozumiem