Wystawa World Press Photo po raz drugi w Chorzowie

Po raz drugi World Press Photo zawita do Chorzowa. Wystawa zwycięskich fotografii będzie dostępna dla Ślązaków od 27 maja do 16 czerwca. Oficjalny wernisaż odbędzie się 26 maja.

Wystawa World Press Photo po raz drugi z rzędu zawita do Chorzowa. Ekspozycja ta jest prezentacją najlepszych zdjęć nagrodzonych w World Press Photo – najważniejszym konkursie fotografii prasowej na świecie. To ważne wydarzenie dla wszystkich miłośników fotografii. 

Tak jak w ubiegłym roku, wystawa zaprezentowana zostanie w hali byłej Elektrowni Huty Królewskiej w Chorzowie przy ulicy Metalowców 13. Wernisaż otwierający wystawę zaplanowano na 26 maja. Sama ekspozycja będzie dostępna dla mieszkańców naszego regionu przez trzy tygodnie - od 27 maja do 16 czerwca. Wstęp na wystawę będzie bezpłatny.

Nagroda World Press Photo to jedno z najważniejszych i najbardziej prestiżowych wyróżnień, jakie może otrzymać fotograf. W tym roku do konkursu zgłoszono prawie 80,5 tys. zdjęć wykonanych przez ponad 5 tysięcy fotografów ze 126 krajów świata. Jury przyznało nagrody 41 fotoreporterom. Zdjęcia, które będzie można zobaczyć podczas tegorocznej wystawy ciekawią, intrygują, ale przede wszystkim skłaniają do refleksji nad kondycją współczesnego świata.

Ta strona używa pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Kliknij i dowiedz się więcej.

Rozumiem