II edycja Nocy Gier w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1

Noc gier planszowych to wydarzenie dla dzieci i młodzieży będące okazją do sprawdzenia ich umiejętności logicznego myślenia i wykorzystywania strategii oraz do spędzenia wolnego wieczoru i integracji w grupie. Uczniowie piekarskich szkół podstawowych zasiądą do gier planszowych i karcianych 28 kwietnia w Zespole Szkół Szkolno-Przedszkolnych nr 1 w Piekarach Śląskich.

W piątek, 28 kwietnia, w Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 1 w Piekarach Śląskich odbędzie się II edycja Nocy Gier dla uczniów szkół podstawowych.

Impreza połączona została z projektem edukacyjnym Miejska Liga „Trylogii lotniczej” przygotowanym we współpracy z Kancelarią Prezydenta Miasta Piekary Śląskie, w którym udział wzięło sześć szkół podstawowych z naszego miasta. Głównym założeniem tego projektu było zainteresowanie uczniów grami planszowymi oraz nauczanie historii w sposób atrakcyjny dla dzieci, zachęcający do samodzielnego zdobywania wiedzy i rozwijania pasji.

W turnieju będą mogli wziąć udział uczniowie klas IV - VI szkół podstawowych, którzy uczestniczyli w projekcie. Każdy uczestnik zabawy otrzyma własną kartę postaci, na której zapisywane będą wyniki poszczególnych gier. Po podliczeniu wszystkich punktów, zwycięzcom turnieju wręczone zostaną nagrody.

Organizatorami Nocy Gier są: Adrian Wyskowski - nauczyciel ZS1 oraz opiekun Miejskego Klubu Gier, Tomasz Stchlerowski z Mobilnej Biblioteki Gier w Radzionkowie oraz Agata Konarkowska z biblioteki szkolnej ZS1.

Zabawa rozpocznie się o godzinie 18, natomiast jej zakończenie przewidziano o północy.

W załącznikach znajduje się regulamin oraz program wydarzenia, a także wzór zgody na udział dziecka w zajęciach.

Ta strona używa pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Kliknij i dowiedz się więcej.

Rozumiem