Turniej Śląskiej Ligi Judo za nami!

Prawie 500 młodych zawodników wzięło udział w turnieju Śląskiej Ligi Judo, który odbył się 22 kwietnia w Piekarach Śląskich. Wydarzenie honorowym patronatem objęła prezydent Sława Umińska-Duraj.

W sobotę, 22 kwietnia, blisko 500 zawodników z naszego regionu wzięło udział w turnieju Śląskiej Ligi Judo, który odbył się na hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Ziętka w Piekarach Śląskich.

Zawodnicy byli podzieleni na kategorie wiekowe: rocznik 2010 i młodsi, rocznik 2009-2007, rocznik 2006 i starsi. Brali udział w walkach i zmaganiach sportowych pod okiem trenerów i sędziów.

Dla najmłodszych uczestników przygotowano dwie konkurencję: tor przeszkód oraz zabawy z mocowaniem.

Śląską Ligę Judo utworzyło sześć okolicznych klubów sportowych. Wśród nich: UKS Dojo z Piekar Śląskich, UKS Dwójka z Tarnowskich Gór, Mała Akademia Judo z Ożarowic, Grizzly Judo Club z Koszęcina i Bytomia oraz Ikizama z Radzionkowa. Każdy klub w ramach ligi organizuje turniej dla wszystkich pozostałych. Turniej w Piekarach Śląskich to już drugie spotkanie w ramach ligi. Pierwsze zorganizowane zostało w Ożarowicach.

Ideą turnieju jest zachęcenie dzieci i młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu i zainteresowanie najmłodszych sportem poprzez zabawę. Spotkania w ramach Śląskiej Ligi Judo mają być wspaniałą przygodą, ale i jednym z pierwszych doświadczeń sportowych, w których dzieci mogą poczuć ducha sportowej rywalizacji.

Wszyscy młodzi judocy, którzy wzięli udział w sobotnich zawodach otrzymali pamiątkowe medale, natomiast ci, którzy znaleźli się na podium nagrodzeni zostali również dyplomami.

Impreza zorganizowana została przez Uczniowski Klub Sportowy „Dojo” działający przy Miejskiej Szkole Podstawowej nr 5 w Piekarach Śląskich. Honorowym patronatem objęła ją prezydent Piekar Śląskich Sława Umińska-Duraj.

 


Ta strona używa pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Kliknij i dowiedz się więcej.

Rozumiem