XXII Piekarska Masa Krytyczna

W piątek, 28 kwietnia, po raz kolejny ulicami naszego miasta przejadą rowerzyści w ramach XXII Piekarskiej Masy Krytycznej, organizowanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich.

12,5 kilometra będzie liczyć trasa, którą w piątek 28 kwietnia, przejadą rowerzyści podczas XXII Piekarskiej Masy Krytycznej. Wyjazd zaplanowano na godzinę 18 z parkingu przy Urzędzie Miasta - ul. Bytomska 84. Tym razem do uczestników dołączą ratownicy WOPR, którzy w ramach akcji „Bezpieczni nie tylko nad wodą" przeprowadzą pokaz udzielania pierwszej pomocy z wykorzystaniem defibrylatora.

Trasa przebiegać będzie wzdłuż ulic: Bytomskiej, Wyszyńskiego, Oświęcimskiej, Lotników, Długosza, Partyzantów, Bednorza, Roździeńskiego, Brzechwy i Nankera. Tradycyjnie akcji przyświeca hasło „My nie blokujemy ruchu, my jesteśmy jego częścią".

Uczestnicy zobowiązani są do posiadania sprawnego roweru z obowiązkowym oświetleniem i sprawnymi hamulcami. Mile widziane również kamizelki i odblaski. Wszystkich uczestników zachęcamy też do zabrania biało-czerwonych flag, które będą przypominały o zbliżającym się Dniu Flagi Państwowej.

Organizatorem imprezy jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich.

Poniżej zamieszczamy regulamin wydarzenia oraz mapę przejazdu.

Ta strona używa pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Kliknij i dowiedz się więcej.

Rozumiem