XXII Piekarska Masa Krytyczna za nami

W piątek, 28 kwietnia, rowerzyści przejechali ulicami Piekar Śląskich w ramach XXII Piekarskiej Masy Krytycznej. Tradycyjnie akcji przyświecało hasło „My nie blokujemy ruchu, my jesteśmy jego częścią".

Pomimo niesprzyjających warunków pogodowych, 28 kwietnia grupa najbardziej wytrwałych miłośników jazdy na rowerze przejechała ulicami Piekar Śląskich w ramach XXII Rowerowej Masy Krytycznej. Rowerzyści w sumie pokonali dystans ponad 11 km. W tym miesiącu do uczestników dołączyli również ratownicy WOPR, którzy w ramach akcji „Bezpieczni nie tylko nad wodą" przeprowadzili pokaz udzielania pierwszej pomocy z wykorzystaniem defibrylatora.

Rowerzyści wyruszyli o godzinie 18 spod Urzędu Miasta i udali się w kierunku Brzezin Śląskich, gdzie w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej spotkali się z ratownikami piekarskiego WOPRu. Po przeprowadzonym pokazie pierwszej pomocy wszyscy uczestnicy otrzymali maseczki ratownicze, gadżety oraz słodki poczęstunek. Wiceprezydent Krzysztof Turzański korzystając z okazji przekazał ratownikom nowy defibrylator, zakupiony ze środków zeszłorocznego Piekarskiego Budżetu Obywatelskiego. Następnie zwarta kolumna rowerzystów wróciła tą samą drogą pod Urząd Miasta i rozjechała się do domów.

Akcja każdorazowo odbywa się pod charakterystycznym hasłem „My nie blokujemy ruchu, my jesteśmy jego częścią", które ma na celu zwrócenie uwagi władz i ogółu społeczeństwa na problemy rowerzystów. Organizatorem comiesięcznych spotkań w ramach Piekarskiej Rowerowej Masy Krytycznej jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Ta strona używa pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Kliknij i dowiedz się więcej.

Rozumiem