Konkursy na dyrektorów szkół i przedszkoli rozstrzygnięte

Rozstrzygniętych zostało kilka konkursów na dyrektorów szkół i przedszkoli w Piekarach Śląskich. Prezentujemy ich wyniki i serdecznie gratulujemy tym najlepszym.

Znamy zwycięzców konkursów na dyrektorów kilku szkół i przedszkoli w Piekarach Śląskich: Miejskiego Przedszkola nr 2 i 4, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 i 2, Zespołu Szkół nr 1, a także Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 13 wraz z klasami Miejskiego Gimnazjum nr 4. W dwóch placówkach nastąpiła zmiana na stanowisku.

W Miejskim Przedszkolu nr 2 dyrektorem została pani Ewa Roman, w Miejskim Przedszkolu nr 4 - Anna Kurylas. Miał się odbyć konkurs także na dyrektora Miejskiego Przedszkola nr 5, ale komisja popełniła błąd i konkurs został unieważniony. Zostanie powtórzony w czerwcu. We wszystkich tych konkursach był tylko jeden kandydat.

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 o stanowisko dyrektora ubiegały się trzy osoby. Komisja wybrała Aldonę Iskanin, która została nowym dyrektorem placówki. Dyrektorem Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 została pani Teresa Oleszko - jedyny kandydat na to stanowisko.

O stanowisko dyrektora Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 13 (wraz z oddziałami Miejskiego Gimnazjum nr 4) rywalizowały dwie panie. Nowym dyrektorem szkoły została Bogusława Hanzel.

Konkurencji nie miała dyrektor Zespołu Szkół nr 1 Jolanta Gottwald, która została ponownie wybrana na dyrektora szkoły.

Przed nami jeszcze dwa konkursy: na stanowisko dyrektora Miejskiego Przedszkola nr 5 oraz Zespołu Szkół im. Grzegorzewskiej, które odbędą się w czerwcu.

„Przesłuchanie” poszczególnych kandydatów składające się z przedstawienia koncepcji pracy i odpowiedzi na pytania trwało około godziny. Wszyscy kandydaci otrzymywali od członków komisji te same pytania, co znacznie ułatwiało ocenę. Komisja Konkursowa kandydatów na dyrektorów każdorazowo wyłoniła w głosowaniu tajnym - bezwzględną większością głosów.

Gratulujemy wszystkim wybranym!

Ta strona używa pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Kliknij i dowiedz się więcej.

Rozumiem