Gruzini z wizytą w Piekarach Śląskich

Do Piekar Śląskich przyjechała delegacja z Gruzji. Przedstawiciele miasta Kobuleti kilkudniowy pobyt w naszym mieście rozpoczęli od spotkania z prezydent Sławą Umińską-Duraj.

Piekary Śląskie powitały dziś delegację z Gruzji. Przedstawiciele miasta Kobuleti przyjechali do Urzędu Miasta, by spotkać się z prezydent Sławą Umińską-Duraj, porozmawiać o naszym mieście i omówić plan wizyty.

Goszczą u nas: Giorgi Gogitidze - Asystent Gubernatora, Nukri Bezhanidze - Zastępca Przewodniczącego Rady i tłumaczka Salome Khinikadze.

Podczas wizyty prowadzone będą dalsze rozmowy na temat współpracy. Przybliżymy także gościom historię, kulturę oraz walory turystyczne Piekar Śląskich.

Umowa o partnerstwie i wzajemnej współpracy pomiędzy Piekarami Śląskimi, a Kobuleti została podpisana 24 października minionego roku. Dokument w obecności Zuraba Pataradze, premiera Autonomicznej Republiki Adżarii sygnowali prezydent Piekar Sława Umińska-Duraj i Gubernator Kobuleti Sulkhan Evgenidze.

To ważny krok w poszerzeniu kontaktów międzynarodowych, co w efekcie może wpłynąć pozytywnie na wszystkie dziedziny życia społeczności zarówno Piekar Śląskich, jak i miasta Kobuleti.

Przedstawiciele Kobuleti będą przebywać w Piekarach Śląskich do 21 maja.

Ta strona używa pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Kliknij i dowiedz się więcej.

Rozumiem