Tour de Pologne przez Piekary Śląskie!

Najlepsi kolarze świata już po raz trzeci przejadą przez nasze miasto. 74. Tour de Pologne potrwa od 29 lipca do 4 sierpnia. Piekary Śląskie znalazły się na mapie II etapu wyścigu, który jest zaplanowany 30 lipca.

74. Tour de Pologne UCI World Tour to kolarska liga mistrzów na wyciągnięcie ręki. Jedyna okazja w roku, żeby na polskich drogach obserwować najlepszych zawodników w światowym peletonie. Już po raz trzeci zobaczymy ich także w Piekarach Śląskich. Przejazd przez nasze miasto przewidziany jest w II etapie wyścigu, który odbędzie się 30 lipca.

Wyścig potrwa od 29 lipca do 4 sierpnia i skupi się na południu Polski. W ciągu siedmiu dni kolarze przejadą dokładnie 1144 kilometry. Odwiedzą ponad 500 miejscowości. Poniżej prezentujemy plan tegorocznego Tour de Pologne:

29.07 - etap I - Kraków - Kraków - 137 km
30.07 - etap II - Tarnowskie Góry - Katowice - 142 km
31.07 - etap III - Jaworzno - Szczyrk - 161 km
01.08 - etap IV - Zawiercie - Zabrze - 238 km 
02.08 - etap V - Olimp Nagawczyna - Rzeszów - 130 km
03.08 - etap VI - Kopalnia Soli „Wieliczka" - Zakopane - 199 km 

04.08 - etap VII - Bukovina Resort - Bukowina Tatrzańska - 132 km

- W tym roku postanowiliśmy zmienić nieco trasę wyścigu. Będą dwa etapy pagórkowate, jeden typowo sprinterski i cztery górskie. To wyścig, który będzie pasował kolarzom pokroju Rafała Majki czy Vincenzo Nibaliego, dla których im ciężej tym lepiej - podsumowuje trasę Czesław Lang - dyrektor generalny Lang Team

Podczas 74. Tour de Pologne nie zabraknie imprez towarzyszących. Ostatni dzień wyścigu tradycyjnie zarezerwowany jest dla kolarzy z całej Polski, którzy powalczą w Bukowinie Tatrzańskiej na trasie zawodowego peletonu w Tour de Pologne Amatorów.

Tour de Pologne przejedzie w Piekarach Śląskich następującymi ulicami: Tarnogórska, Bytomska, Ziętka, Jana Pawła II, 27 stycznia, a następnie po pokonaniu gmin Bobrowniki i Wojkowice ulicami: Sadowskiego, Przyjaźni, Bednorza, Skłodowskiej-Curie, Oświęcimska, rondo ul. Wyszyńskiego, ul. Karola Miarki, skrzyżowanie DW 911 z ul. Podmiejską.

Przez nasze miasto kolarze będą jechać od około 14.03 (wjazd ulicą Tarnogórską).

W załącznikach przekazujemy mapę II etapu wyścigu i dokładny plan trasy.

Ta strona używa pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Kliknij i dowiedz się więcej.

Rozumiem