Pierwszaki zakończyły darmową naukę pływania

Dzieci z pierwszych klasy szkół podstawowych w Piekarach Śląskich oficjalnie zakończyły dziś naukę pływania w basenie w Miejskiej Szkole Podstawowej nr 5. Lekcje z inicjatywy prezydent Sławy Umińskiej-Duraj bezpłatnie prowadzili instruktorzy piekarskiego oddziału Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego i szkółek pływackich.

Blisko 160 pierwszoklasistów z Piekar Śląskich od przełomu września i października minionego roku uczyło się pływać w basenie Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 5. Dziś oficjalnie dzieci zakończyły naukę.

Zajęcia odbywały się bezpłatnie z inicjatywy prezydent miasta Sławy Umińskiej-Duraj. Prowadzone były raz na dwa tygodnie, jedna lekcja trwała 45 minut. Pod czujnym okiem instruktorów z piekarskiego oddziału Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego i piekarskich szkółek pływackich maluchy oswajały się z wodą i poznawały podstawy pływania.

- Niektóre dzieci pierwszy raz miały styczność z wodą na basenie, więc najpierw musiały się oswoić. Następnie uczyliśmy je pływać na brzuchu, na plecach, z deską podstawowymi technikami pływania. Dzieci były zaangażowane, przyjeżdżały na zajęcia regularnie. Widać, że są zadowolone z efektów - relacjonuje Wojciech Krawczyk - prezes WOPR-u w Piekarach Śląskich.

Podczas oficjalnego zakończenia nauki pływania dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, czepki i soczki. Maluchy z kolei wręczył prezydent Sławie Umińskiej-Duraj drobne upominki za umożliwienie darmowego korzystania z basenu w MSP nr 5.

Ta strona używa pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Kliknij i dowiedz się więcej.

Rozumiem