PIEKARY ŚLĄSKIE
MIASTO Z PERSPEKTYWAMI

nowy szpital
Podwórko Nivea

AKTUALNOŚCI

Świąteczne warsztaty w MDK 2

Zdjęcie

Święta  tuż-tuż.  Nim zabierzemy się do pieczenia ciast i przyrządzania pysznych dań, pomyślmy o wyglądzie wielkanocnego stołu, mieszkania i drobnych upominkach dla najbliższych. Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 zaprasza, by skorzystać z ich propozycji.

2015-03-19

Pomoc w wypełnianiu wniosków o dopłaty do gruntów rolnych

Zdjęcie

Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta w Piekarach Śląskich, informuje, że pracownik Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Tarnowskich Górach Pan Grzegorz Walczak  (tel kontaktowy 515275922) będzie pełnił dyżury mające na celu pomoc piekarskim rolnikom w wypełnianiu wniosków o przyznanie dopłat bezpośrednich do gruntów rolnych, w Dzielnicowym Domu Kultury w Dąbrówce Wielkiej przy ul. Szymanowskiego 2 b.

2015-03-18

Debata w Bibliotece

Zdjęcie

Miejska Biblioteka Publiczna otrzymała zaproszenie do udziału w debacie „Kompetencje przyszłości - jak rozwinąć nasze skrzydła?”, jako jedna z 42 placówek z całej Polski. Debata jest częścią ogólnopolskiego przedsięwzięcia „Narodowy coaching – jak rozwinąć nasze skrzydła?” realizowanego przez Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową, wspólnie z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. To kolejne wyróżnienie dla piekarskiej placówki.

2015-03-18

Jak pozyskać środki z FIO ? - spotkanie w OK Andaluzja

Zdjęcie

Dzisiaj (czwartek 19 marca) w Ośrodku Kultury Andaluzja o godzinie 16.00 odbędzie się spotkanie dla piekarskich organizacji pozarządowych na temat źródeł finansowania ze szczególnym uwzględnieniem programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Spotkanie będzie realizowane w ramach projektu „Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej Subregionu Centralnego i jest współfinansowany ze środków UE w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

2015-03-17

XII Piekarskie Dni Matematyki

Zdjęcie

Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 po raz XII organizuje Miejskie Dni Matematyki „Z matematyką na Ty”. Piekarskie Dni Matematyki zostały objęte patronatem Prezydent Miasta Piekary Śląskie Sławy Umińskiej- Duraj.

2015-03-17

Obwieszczenie o miejscowym planie zagospodarowania

Zdjęcie

Obwieszczenie Prezydenta Miasta o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Miasta Piekary Śląskie dla obszaru Dąbrówka Wielka wraz ze strategiczną oceną oddziaływania na środowisko.

2015-03-18

Tragedia Górnośląska - spotkanie w OK Andaluzja

Zdjęcie

19 marca br. w Ośrodku Kultury Andaluzja w Piekarach Śląskich, odbędą się dwa spotkania poświęcone „Tragedii Górnośląskiej”. O godzinie 12.00 uczniowie ostatnich klas szkół ponadgimnazjalnych wezmą udział w spotkaniu z Eweliną Małachowską z IPN zaś o 17.00 na prelekcję, którą poprowadzi Sebastian Rosenbaum, zapraszamy wszystkich mieszkańców. Obydwaj wykładowcy są pracownikami Instytutu Pamięci Narodowej - Wydziału Edukacji Publicznej.

2015-03-05

O piekarskich szkołach na antenie Radia Piekary

Zdjęcie

Bogato wyposażone sale dydaktyczne, praktyki zawodowe, programy europejskie i wymiana międzynarodowa – jakie atuty sprawiają że uczniowie wybierają piekarskie szkoły ponadgimnazjalne. O mocnych stronach swoich szkół na antenie Radia Piekary w audycjach od wtorku do czwartku o godzinie 16.10 opowiedzą dyrektorzy piekarskich szkół ponadgimnazjanych.

2015-03-17

Muzyczna uczta z okazji dnia kobiet i mężczyzn

Zdjęcie

15 marca w Filii Miejskiego Domu Kultury w Kozłowej Górze odbył się koncert Chóru Halka oraz Parafialnej Orkiestry Dętej w Radzionkowie. Organizatorzy zapowiedzieli „prawdziwą muzyczną ucztę” i trzeba powiedzieć że dotrzymali słowa. Okazją do występu były obchodzone niedawno dni kobiet i mężczyzn. W spotkaniu wzięła udział Prezydent Miasta Sława Umińska- Duraj.

2015-03-17

Konkurs na Palmę Wielkanocną

Zdjęcie

Zespół Szkół Katolickich w Piekarach Śląskich, Sanktuarium Matki Bożej Piekarskiej oraz parafia Świętej Rodziny w Piekarach Śląskich ogłaszają konkurs na Palme Wielkanocną. Konkurs organizowany jest w ramach obchodów Misterium Męki Pańskiej organizowanym pod patronatem Metropolity Katowickiego Abp Wiktora Skworca oraz Prezydenta Miasta Piekary Śląskie.

2015-03-16


Biegaj z nami 2014Wybory prezydenckieIV Przegląd Zespołów AmatorskichInformacja dla mieszkańców zasobów ArradySystem Informacji Przestrzennej1% podatkuMapa Inwestycji Piekar ŚląskichNowe StudiumKarty ParkingoweKarta Dużej Rodziny Budżet partycypacyjny
!
ODWIEDŹ NAS NA
! ODWIEDŹ NAS NA

Facebook YouTube

!
POLECAMY
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ
PIEKARY 360 STOPNI - PANORAMY
AUDYCJE: NASZE SPRAWY
RADIO PIEKARY
MCIT
?
CO? GDZIE? KIEDY?
Wirtualny urząd
Urząd Miasta Piekary Śląskie ul. Bytomska 84, 41 940 Piekary Śląskie tel. 048 32 287 20 41, fax. 048 32 287 22 69
Rzecznik prasowy tel. 048 32 39 39 335 email:rzecznikprasowy@piekary.pl

Projekt graficzny wykonanie i utrzymanie strony www: Art4net s.c.