PIEKARY ŚLĄSKIE
MIASTO Z PERSPEKTYWAMI

Postaw na zdrowie
Budżet obywatelski

AKTUALNOŚCI

Podziękowania za współpracę przy II Dożynkach Powiatowych

Zdjęcie

Prezydent Miasta Piekary Śląskie Stanisław Korfanty dziękuje wszystkim, którzy włączyli się w organizację II Dożynek Powiatowych w Dąbrówce Wielkiej, a w szczególności:

2014-08-26

Bunkier wzięty szturmem - otwarcie schronu bojowego w Dąbrówce Wielkiej

Zdjęcie

Kilkadziesiąt osób szturmem wzięło bunkier w Dąbrówce Wielkiej. Oblężenia trwało od 16.00 przez trzy godziny  i zakończyło … sukcesem imprezy jaką było otwarcie schronu bojowego. Remont obiektu wsparło dotacją miasto Piekary Śląskie.

2014-08-25

Akcja krwiodawstwa w środę

Zdjęcie

W środę, 27 sierpnia, ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa będzie stał na parkingu przy głównym wejściu na Kalwarię w godzinach od 12.00 do 17.00. Służby krwi apelują o dzielenie się tym cennym darem - lato to pora wyjątkowego zapotrzebowania.

2014-08-26

II Dożynki za nami - tradycyjnie i na wesoło

Zdjęcie

Dziękczynną Mszą Świętą w kościele Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Dąbrówce Wielkiej rozpoczęły się w sobotę II Dożynki Powiatowe w Piekarach Śląskich. Później korowód zaprowadził świętujących na stadion KS Orkan, gdzie były tradycyjne dożynkowe zwyczaje, pokazy nowoczesnych maszyn, występy, muzyka i tańce.

2014-08-25

Jutro II Dożynki Powiatowe 23 sierpnia w Dąbrówce Wielkiej

Zdjęcie

W najbliższą sobotę 23 sierpnia w Piekarach Śląskich odbędą są Dożynki Powiatowe. Miasto po dwudziestu latach przerwy w ubiegłym roku wróciło do tej tradycji. - Oprócz tego, że jesteśmy gminą górniczą, pamiętamy o św. Barbarze, nie zapominamy też o św. Izydorze, patronie rolników – mówi wiceprezydent Zenon Przywara. Ubiegłoroczne dożynki cieszyły się ogromną popularnością, goście mogli zobaczyć, jak wyglądało rolnictwo dawniej i jak wygląda dziś.

2014-08-06

W najbliższą niedzielę otwarcie bunkra w Dąbrówce

Zdjęcie

W najbliższa niedzielę (24 sierpnia, godz.16.00) otwarty zostanie schron bojowy, znajdujący się w Dąbrówce Wielkiej. Wyremontowany przez członków stowarzyszenia Pro Fortalicium koło Dąbrówka Wielka jest pierwszym tego typu obiektem w Piekarach Śląskich, który będzie można zwiedzać i jednym z nielicznych na Śląsku. Remont obiektu wsparło miasto swoimi środkami.

2014-08-18

Konkurs dożynkowy na wystrój domostw

Zdjęcie

Organizatorzy II Powiatowych Dożynek w Piekarach Śląskich zapraszają mieszkańców Dąbrówki Wielkiej do wzięcia udziału w konkursie dożynkowym na najpiękniejszy wystrój domostw. Oceniane będą domostwa, znajdujące się na trasie przejazdu korowodu dożynkowego, jeśli jednak któryś z mieszkańców również chce wziąć udział w tej rywalizacji musi zgłosić taką chęć najpóźniej do 20 sierpnia w Dzielnicowym Domu Kultury w Dąbrówce Wielkiej przy ulicy Szymanowskiego 2b.

2014-08-11

W niedzielę muzyczne hity w Brzezinach Śląskich

Zdjęcie

Koncert "Hity Muzyki Światowej" da Zespół Instrumentów Dętych JANIA-BAND w niedzielę, 24 sierpnia, o godzinie 17.00 przy Dzielnicowym Domu Kultury w Brzezinach Śląskich (ul. Roździeńskiego 99). Po koncercie DDK zaprasza na piknik.

2014-08-22

Remont Przychodni Rejonowej nr 1

Zdjęcie

Od września 2013 roku trwa remont Przychodni Rejonowej nr 1 przy ul. Piłsudskiego 5. Dotyczy termomodernizacji budynku oraz modernizacji jego wnętrza.Obejmuje m.in. wymianę okien, wymianę centralnego ogrzewania, wykonanie nowej elewacji, nowego dachu, wentylacji, modernizację wymiennikowi ciepła. Prace mają się zakończyć w listopadzie.

2014-08-11

1500 tytułów z IBUK Libra w Miejskiej Biblitece Publicznej

Zdjęcie

Od 5 sierpnia Miejska Biblioteka Publiczna umożliwia swoim użytkownikom bezpłatny dostęp do wybranych publikacji elektronicznych na platformie IBUK libra. Korzystanie z platformy IBUK poza siecią Biblioteki (np. z komputerów domowych, urządzeń mobilnych), wymaga użycia kodu aktywacyjnego (PIN-u) do zdalnego logowania. Swój osobisty PIN można otrzymać w Wypożyczalni Biblioteki w Piekarach Śląskich przy ulicy Kalwaryjskiej 62 d oraz we wszystkich filiach na terenie miasta.

2014-08-13


Postaw na zdrowie 2014Budżet partycypacyjnyWybory samorządowePatronka duchowa miastaNowy szpitalModernizacja KopcaKarta Dużej Rodziny Mapa Inwestycji Piekar ŚląskichNiska EmisjaMłodzieżowa Akademia UmiejętnościDziecięca Akademia Umiejętności
!
ODWIEDŹ NAS NA
! ODWIEDŹ NAS NA

Facebook YouTube

!
POLECAMY

PiekaryTV

PIEKARY 360 STOPNI - PANORAMY
AUDYCJE: NASZE SPRAWY
RADIO PIEKARY
TWOJE PIEKARY
?
CO? GDZIE? KIEDY?
Wirtualny urząd
Urząd Miasta Piekary Śląskie ul. Bytomska 84, 41 940 Piekary Śląskie tel. 048 32 287 20 41, fax. 048 32 287 22 69
Rzecznik prasowy tel. 048 32 39 39 335 email:rzecznikprasowy@piekary.pl

Projekt graficzny wykonanie i utrzymanie strony www: Art4net s.c.