PIEKARY ŚLĄSKIE
MIASTO Z PERSPEKTYWAMI

System Informacji Przestrzennej
Budowa Nowego Szpitala

AKTUALNOŚCI

Ruszył nabór do przedszkoli

Zdjęcie

2 marca ruszył nabór do piekarskich (publicznych) przedszkoli na rok 2015/2016 - od tego dnia można składać wnioski o przyjęcie we wszystkich piekarskich placówkach. Rodzice dzieci kontynuujących pobyt w przedszkolu nie muszą składać wniosku o przyjęcie dziecka, tylko deklarację o kontynuacji, którą należy przedłożyć dyrektorowi przedszkola w terminie 7 dni poprzedzających termin rozpoczęcia rekrutacji, czyli przed 2 marca.

2015-03-02

Wyrazy współczucia najbliższym zmarłego Wojciecha

Zdjęcie

Niełatwo znaleźć słowa pociechy gdy młody człowiek – syn, brat, kolega, uczeń – odchodzi tak nagle. Nie sposób wyrazić żalu, jaki pozostaje i bezsilności wobec straty najbliższej osoby. W tej pełnej smutku chwili, Rodzinie i najbliższym

Wojciecha

 ucznia Zespołu Szkół nr 1 składamy najgłębsze wyrazy współczucia.

2015-02-27

Miejski Festiwal Artystyczny Dzieci i Młodzieży - czekamy na zgłoszenia

Zdjęcie

Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Piekarach Śląskich zaprasza na Miejski Festiwal Artystyczny Dzieci i Młodzieży, który jest kontynuacją Przeglądu Szkolnych Zespołów Artystycznych. Impreza pozwala przedstawić dorobek szkół i placówek oświatowo-wychowawczych w zakresie wychowania artystycznego. Imprezę patronatem objęła Prezydent Sława Umińska- Duraj.

2015-02-25

Sąd ogłosił upadłość Arrady – wyznaczony został syndyk

Zdjęcie

W środę 4 lutego sąd ogłosił upadłość likwidacyjną spółki Arrada Sp. z o.o. posiadającej w naszym mieście 43 budynki mieszkalne. Wyznaczony został syndyk, który od teraz zarządzać będzie majątkiem spółki. Sytuacja ta ułatwi drogę wykupu mieszkań Arrady przez miasto.

2015-02-06

Fotorelacja z placu budowy szpitala

Zdjęcie

Postępują prace na placu budowy szpitala miejskiego w Piekarach Śląskich. Obecnie wykonywany jest wykop pod fundamenty budynku nowej lecznicy. Wyburzone zostały już budynki administracji i prosektorium. Sprawnie działa nowy dojazd do szpitala od ulicy Janty. Poniżej przedstawiamy relację fotograficzną z placu budowy.

2015-02-27

Podarunek z Tajwanu dla piekarskiego Liceum

Zdjęcie

Jack Kuo Chiang – Chiang Dyrektor Biura Kulturalno Gospodarczego Tajpej pełniącego funkcje ambasady Tajwanu w Polsce przekazał w piątek 27 lutego 14 komputerów do pracowni informatycznej piekarskiego I Liceum Ogólnokształcącego. Wizyta oraz sfinansowanie pracowni informatycznej jest efektem współpracy posła Jerzego Polaczka z placówką z Tajwanu w ramach Polsko Tajwańskiego Zespołu Parlamentarnego.

2015-02-27

Święto żołnierzy wyklętych w piekarskiej bibliotece

Zdjęcie

26 lutego br. o godz. 18:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Piekarach Śląskich odbyły się obchody Dnia Żołnierzy Niezłomnych- partyzantów walczących po II wojnie światowej z okupacją sowiecką i reżimem komunistycznym. Obchody organizowane są przez Studenckie Koło Naukowe Historyków Uniwersytetu Śląskiego oraz Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży – oddział Piekary Józefka. Wydarzenie honorowym patronatem objęli Prezydent Miasta Piekary Śląskie oraz Przewodniczący Rady Miasta Piekary Śląskie.

2015-02-27

Informacja dla rolników - dopłaty do materiału siewnego

Zdjęcie

Agencja Rynku Rolnego w Katowicach za pośrednictwem Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta w Piekarach Śląskich informuje rolników, że w okresie od dnia 15 stycznia 2015r. do dnia 25 czerwca 2015r. można ubiegać się o dopłaty z tytułu zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany mającej charakter pomocy de minimis w rolnictwie.

2015-02-27

Pierwszy na świecie przeszczep w piekarskiej urazówce

Zdjęcie

W Wojewódzkim Szpitalu Chirurgii Urazowej w Piekarach Śląskich została przeprowadzona pierwsza na świecie operacja wszczepienia pacjentowi więzadeł pochodzenia zwierzęcego.

2015-02-27

Oświadczenie dyrekcji ZS1 w sprawie tragicznej śmierci ucznia

Zdjęcie

W naszej szkole doszło do tragicznego zdarzenia. Podczas zajęć wychowania fizycznego zmarł szesnastoletni uczeń. Wojtek grał w piłkę w drużynie trzyosobowej. Po wygranym spotkaniu nagle stracił przytomność i mimo udzielonej natychmiast pomocy przez nauczycieli oraz godzinnej reanimacji przez lekarza zmarł.

2015-02-26


MisteriumIV Przegląd Zespołów AmatorskichInformacja dla mieszkańców zasobów ArradyAkcja Zima 2014-15rekrutacja do przedszkoli1% podatkuZostań rodziną zastępcząMapa Inwestycji Piekar ŚląskichKarty ParkingoweNowe StudiumWirtualny Spacer po Księżej Górze
!
ODWIEDŹ NAS NA
! ODWIEDŹ NAS NA

Facebook YouTube

!
POLECAMY

PiekaryTV

PIEKARY 360 STOPNI - PANORAMY
AUDYCJE: NASZE SPRAWY
RADIO PIEKARY
MCIT
?
CO? GDZIE? KIEDY?
Wirtualny urząd
Urząd Miasta Piekary Śląskie ul. Bytomska 84, 41 940 Piekary Śląskie tel. 048 32 287 20 41, fax. 048 32 287 22 69
Rzecznik prasowy tel. 048 32 39 39 335 email:rzecznikprasowy@piekary.pl

Projekt graficzny wykonanie i utrzymanie strony www: Art4net s.c.