PIEKARY ŚLĄSKIE
MIASTO Z PERSPEKTYWAMI

Otwarcie Kopca Wyzwolenia 13 i 14 września
Budżet obywatelski

AKTUALNOŚCI

Piątek – wakacji początek!

Zdjęcie

W miniony piątek dzieci i młodzież szkolna rozpoczęła wakacje. Dla wszystkich pozostających  w mieście w ramach Akcji Lato przewidziano wycieczki, warsztaty i imprezy. Familijne Latino Dance, Nocka w Bibliotece czy wycieczka do zamku w Starych Tarnowicach to tylko niektóre z licznych atrakcji przygotowanych dla dzieci i młodzieży. Poniżej prezentujemy listę wakacyjnych pomysłów na spędzenie wolnego czasu.

autor: Marcin Gaweł/Agnieszka Tomczyk
2014-06-25

Hip Hopowe Żniwa IV – gwiazdą W.E.N.A

Zdjęcie

W ostatnią sobotę czerwca, na zakończenie roku szkolnego i rozpoczęcie lata odbędzie się IV edycja Hip-Hopowych Żniw – przeglądu kapel grających ten gatunek muzyki. Gwiazdą wieczoru będzie muzyk W.E.N.A. Tym razem miejscem spotkania będzie plac za Radiem Piekary w centrum Miasta. Honorowy Patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Piekary Śląskie.

2014-06-18

Piekarski Urząd Miasta wyróżniony za dostep do informacji publicznej

Zdjęcie

Urząd Miasta Piekary Śląskie zajęły III miejsce w ogólnopolskim rankingu przejrzystości instytucji publicznych w kategorii dostęp do informacji publicznej. Projekt realizowały Stowarzyszenie Miasta w Internecieoraz Access Info Europe. Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.

2014-06-26

Wypoczynek dla dzieci z rodzin w trudnej sytuacji materialnej i wielodzietnych

Zdjęcie

Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta organizuje w okresie wakacji 2014r, zamiejscowe wyjazdy kolonijne dla dzieci z rodzin wielodzietnych, bądź będących w trudnej sytuacji materialnej. Poniżej prezentujemy listę wyjazdów na letni wypoczynek, które finansowane są z budżetu Miasta. Łączna kwota środków budżetowych przeznaczona na organizację zamiejscowych wyjazdów wakacyjnych wynosi 174.080 zł.

2014-06-26

Półkolonie letnie w mieście!

Zdjęcie

Nie każdy uczeń będzie mógł w tym roku wyjechać na wakacje. Zamiast spędzić czas w domu przed telewizorem czy komputerem warto wziąć udział w półkoloniach organizowanych przez piekarskie placówki edukacyjne.

2014-06-25

Młodzi piekarzanie Mistrzami Śląska w Szachach Klasycznych

Zdjęcie

W dniach 21-25 czerwca w Gliwicach odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Śląska w Szachach Klasycznych w których udział wzięła czwórka młodych piekarza. Rozgrywki odbywały się z podziałem na kategorie wiekowe osobno w grupach dziewcząt i chłopców.

2014-06-27

Uczniowie ZS 1 roczpoczęli staże

Zdjęcie

W miniony poniedziałek pierwsza piętnastka uczniów Zespołu Szkół Nr 1 rozpoczęła staż w O&S Computer-Soft w Radzionkowie. Uczestnicy płatnych staży będą mogli wzbogacić teorię nabytą w czasie realizacji podstawy programowej w szkole, z praktycznym jej zastosowaniem. Poznają od podstaw zasady funkcjonowania firmy, jej strukturę, miejsce i zadania technika informatyka a w dalszej perspektywie rolę i zadania inżyniera, menadżera czy handlowca.

2014-06-25

XLII sesja Rady Miasta Piekary Śląskie

Zdjęcie

W najbliższy czwartek 26. czerwca, o godz. 9.00,  w Miejskim Domu Kultury przy ul. Bytomskiej 73, rozpocznie się XLII sesja Rady Miasta Piekary Śląskie. Porządek obrad i projekty uchwał znaleźć można w zakładce BIP. Sesje Rady Miasta są otwarte dla wszystkich chętnych – serdecznie zapraszamy.

autor: Krzysztof Świerczyna
2014-06-24

Archidiecezjalne Święto Młodych w Piekarach Śląskich za nami

Zdjęcie

Eucharystią na piekarskiej Kalwarii pod przewodnictwem abp. Wiktora Skorca zakończyło się Archidiecezjalne Święto Młodych w Piekarach Śląskich. Arcybiskup zaproponował młodzieży, by oprócz dwóch pielgrzymek stanowych, na piekarskim wzgórzu zagościła, trzecia, pielgrzymka młodzieży, co obecni przyjęli gromkimi brawami. Współorganizatorem wydarzenia było miasto Piekary Śląskie. Honorowy Patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Stanisław Korfanty.

2014-06-24

Belgia Mistrzem Świata

Zdjęcie

W niedzielę 22 czerwca na stadionie piekarskiego MOSiR-u rozegrany został Mini Mundial 10-latków. W finałowym meczu Belgia reprezentowana przez zawodników TS Tarnowiczanki pokonała Australię w którą wcielili się zawodnicy Orła Nakło, na trzecim miejscu uplasował się Ekwador – Polonia Bytom, natomiast miejsce czwarte zajęła Hiszpania – KS Piekary. Nagrody najlepszym  wręczył Prezydent Miasta Piekary Śląskie Stanisław Korfanty oraz Dyrektor piekarskiego MOSiR-u Łukasz Tomczyk

autor: Krzysztof Świerczyna
2014-06-23


Patronka duchowa miastaWybory samorządoweOtwarcie KopcaNiska EmisjaBudżet partycypacyjnyLato w Mieście Karta Dużej Rodziny Modernizacja KopcaMapa Inwestycji Piekar ŚląskichBiegaj z nami 2014Nowy szpital
!
ODWIEDŹ NAS NA
! ODWIEDŹ NAS NA

Facebook YouTube

!
POLECAMY

PiekaryTV

PIEKARY 360 STOPNI - PANORAMY
AUDYCJE: NASZE SPRAWY
RADIO PIEKARY
TWOJE PIEKARY
?
CO? GDZIE? KIEDY?
Wirtualny urząd
Urząd Miasta Piekary Śląskie ul. Bytomska 84, 41 940 Piekary Śląskie tel. 048 32 287 20 41, fax. 048 32 287 22 69
Rzecznik prasowy tel. 048 32 39 39 335 email:rzecznikprasowy@piekary.pl

Projekt graficzny wykonanie i utrzymanie strony www: Art4net s.c.