PIEKARY ŚLĄSKIE
MIASTO Z PERSPEKTYWAMI

Postaw na zdrowie
Budżet obywatelski

AKTUALNOŚCI

Piknik z latawcem w sobotę, 27 września, na Kopcu Wyzwolenia

Zdjęcie

Stowarzyszenie Kuklok zaprasza w tę sobotę, 27 września, na ósmy Piknik z latawcem na Kopcu Wyzwolenia. Imprezę przeniesiono z 20 września ze względu na warunki pogodowe. Start o godzinie 13:00. 

2014-09-17

Projekty pozytywnie zweryfikowane w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Zdjęcie

Zapraszamy do zapoznania się z listą projektów pozytywnie zweryfikowanych w ramach Budżetu Obywatelskiego. Prezentacje projektów, na których autorzy pomysłów będą mieli okazję przedstawić je mieszkańcom, rozpoczynamy już 29 września, osobno w każdej dzielnicy (Harmonogram spotkań). Na najlepsze Państwa zdaniem projekty będzie można głosować w dniach 18 – 26 października.

2014-09-23

Rozbudowa Szpitala Miejskiego - prace w terenie i przetarg na II etap

Zdjęcie

W chwili obecnej na terenie Szpitala Miejskiego trwają zaawansowane prace związane z realizacją inwestycji: „Rozbudowa Szpitala Miejskiego w Piekarach Śląskich przy ul. Szpitalnej 11 wraz z niezbędną infrastrukturą, adaptacją budynków do nowych funkcji i wyburzeniami” - w zakresie pierwszego etapu dotyczącego przebudowy sieci zewnętrznych. Przedłużono do 16 października termin składania ofert w II etapie dotyczącym budowy nowego budynku.

2014-09-22

Podziękowania za udział w organizacji Święta Kopca Wyzwolenia - fotogaleria I-go dnia

Zdjęcie

13 i 14 września spotkaliśmy się na Kopcu Wyzwolenia, ciesząc się z rewitalizacji jednego z symboli Piekar Śląskich i regionu, który odzyskał dawny blask i stanął na nowo w centrum uwagi młodszych i starszych mieszkańców naszego miasta. Prezydent Miasta Piekary Śląskie Stanisław Korfanty serdecznie dziękuje za wsparcie Święta Kopca Wyzwolenia „Spotkajmy się na Kopcu”:

2014-09-22

Pamiątki po kopalni Andaluzja staną w centrum Kamienia

Zdjęcie

Ośmiotonowe koło linowe maszyny wyciągowej z kopalni Andaluzja i dwa wagoniki, każdy ważący jedną tonę, staną przed Ośrodkiem Kultury "Andaluzja". Prace w terenie już trwają. Miejsce ma upamiętnić zakład pracy, jakim była KWK Andaluzja. Elementy mają zostać zamontowane do końca października.

2014-09-19

II Wyścig Rowerowy TOUR DE PIEKARY - fotorelacja

Zdjęcie

Wyścig Rowerowy II TOUR DE PIEKARY zorganizowany w sobotę 13 czerwca w ramach Święta Kopca Wyzwolenia zachęcił do udziału rekordową liczbę uczestników. Propozycja  rywalizacji w kategoriach wiekowych na dystansach dostosowanych do wieku uczestników zachęciła do udziału nie tylko mieszkańców Piekar Śląskich, ale także przedstawicieli miast Aglomeracji Śląskiej.

2014-09-23

W czwartek XLVI sesja Rady Miasta

Zdjęcie

W czwartek, 25 września, o godzinie 9.00 w Ośrodku Kultury "Andaluzja" w Piekarach Śląskich przy ul. Oświęcimskiej 45 rozpocznie się XLVI sesja Rady Miasta Piekary Śląskie. 

2014-09-22

Wielka Europejska Rodzina w Miejskim Gimnazjum nr 4

Zdjęcie

W MG nr 4 trwa wielkie odliczanie,  ponieważ w dniach 27 i 28 września bieżącego roku przyjadą do szkoły goście z sześciu europejskich szkół: Wielkiej Brytanii, Niemiec, Włoch, Hiszpanii, Turcji i Rumunii. Spotkanie odbędzie się w ramach realizacji międzynarodowego projektu Comenius „Keep the flow- a European Water Project”. Gimnazjum oczekuje wizyty 31 uczniów i 14 nauczycieli europejskich szkół.

2014-09-22

Królewska gra - zapraszamy na naukę gry w szachy

Zdjęcie

Zapraszamy mieszkańców Piekar Śląskich (dzieci, młodzież i dorosłych) do projektu „Królewska gra”.  W projekcie mogą wziąć udział mieszkańcy Piekar Śląskich, zainteresowani nauką gry w szachy. Zajęcia szachowe będą odbywały się w każdą środę w godzinach 17.00-19.00 w Ośrodku Kultury „Andaluzja” w Piekarach Śląskich. Spotkanie organizacyjne – 23 września 2014, godz. 17.30 w OK Andaluzja

2014-09-19

Zmiana organizacji ruchu w związku z Piknikiem z latawcem

Zdjęcie

W związku z Piknikiem z Latawcem organizowanym w dniu 20 września zmieniona zostanie organizacja ruchu. Na ulicy Droga do Kopca zostanie w prowadzony ruch jednokierunkowy – od ulicy Wyzwolenia w kierunku ulicy Jana Pawła II. Będzie możliwość zaparkowania samochodu na parkingu przy Kopcu Wyzwolenia oraz wzdłuż ulicy Droga do Kopca po prawej stronie patrząc od ulicy Wyzwolenia w kierunku ulicy Jana Pawła II, po lewej obowiązywał będzie zakaz parkowania.

2014-09-19


Postaw na zdrowie 2014Głosowanie park i placBudżet partycypacyjnyWybory samorządowePatronka duchowa miastaNowy szpitalModernizacja KopcaKarta Dużej Rodziny Mapa Inwestycji Piekar ŚląskichNiska EmisjaMłodzieżowa Akademia Umiejętności
!
ODWIEDŹ NAS NA
! ODWIEDŹ NAS NA

Facebook YouTube

!
POLECAMY

PiekaryTV

PIEKARY 360 STOPNI - PANORAMY
AUDYCJE: NASZE SPRAWY
RADIO PIEKARY
TWOJE PIEKARY
?
CO? GDZIE? KIEDY?
Wirtualny urząd
Urząd Miasta Piekary Śląskie ul. Bytomska 84, 41 940 Piekary Śląskie tel. 048 32 287 20 41, fax. 048 32 287 22 69
Rzecznik prasowy tel. 048 32 39 39 335 email:rzecznikprasowy@piekary.pl

Projekt graficzny wykonanie i utrzymanie strony www: Art4net s.c.