PIEKARY ŚLĄSKIE
MIASTO Z PERSPEKTYWAMI

Postaw na zdrowie
Budżet obywatelski

AKTUALNOŚCI

Zmiana organizacji ruchu w związku z Piknikiem z latawcem

Zdjęcie

W związku z Piknikiem z Latawcem organizowanym w dniu 20 września zmieniona zostanie organizacja ruchu. Na ulicy Droga do Kopca zostanie w prowadzony ruch jednokierunkowy – od ulicy Wyzwolenia w kierunku ulicy Jana Pawła II. Będzie możliwość zaparkowania samochodu na parkingu przy Kopcu Wyzwolenia oraz wzdłuż ulicy Droga do Kopca po prawej stronie patrząc od ulicy Wyzwolenia w kierunku ulicy Jana Pawła II, po lewej obowiązywał będzie zakaz parkowania.

2014-09-19

Akcja krwiodawstwa w środę - ambulans RCKiK

Zdjęcie

W środę, 24 września, ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa będzie stał na parkingu przy głównym wejściu na Kalwarię w godzinach od 12.00 do 17.00.

2014-09-23

90 lat Liceum Sobieskiego w Piekarach

Zdjęcie

„Nie można kupić przyjaźni człowieka związanego z nami na zawsze doświadczeniami życia” - słowami Antoine de Saint Exuperyego rozpoczęło się spotkanie okazji jubileuszu 90 lecia Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Jana III Sobieskiego. Kilkaset osób zdecydowało się powrócić do swojej byłej szkoły by spotkać się z kolegami z dawnych lat.

2014-09-22

Nabór do projektu w ZS 1

Zdjęcie

Zespół Szkół Nr 1 w Piekarach Śląskich oraz firma O&S Computer-Soft z Radzionkowa po raz kolejny ogłasza nabór dla uczniów ZS1 do drugiego etapu Projektu pt. „Podniesienie kwalifikacji zawodowych uczniów Zespołu Szkół nr 1 w Piekarach Śląskich”.

2014-09-19

Maryjny Patronat - fotoreportaż

Zdjęcie

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wyjątkowej uroczystości ogłoszenia Najświętszej Maryi Panny Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej Patronką Miasta Piekary Śląskie, która odbyła się w piątek, 12 września, w dniu odpustu w piekarskiej Bazylice NMP i św. Bartłomieja.

2014-09-18

Chcesz starać się o środki z niskiej emisji - wypełnij ankietę

Zdjęcie

Do piątku, 26 września, można składać ankiety dotyczące gospodarki energetycznej (niskoemisyjnej) w budynkach. Właściciele nieruchomości, którzy zgłoszą za ich pomocą swoje potrzeby w tym zakresie, będą mogli w przyszłości ubiegać się o dofinansowanie na przykład na termomodernizację budynku, montaż kolektorów słonecznych, modernizację źródeł ciepła, oświetlenia, inwestycje proekologiczne w przedsiębiorstwach.

2014-09-16

90 lat I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Jana III Sobieskiego

Zdjęcie

20 września 2014r. I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego w Piekarach Śląskich obchodzić będzie 90 lecie swojego istnienia. Rocznica będzie okazją do wzięcia udziału w uroczystym zjeździe absolwentów organizowanym przez dyrekcję i radę pedagogiczną. Impreza planowana jest na godzinę 10.00 w budynku LO.

2014-08-06

W piątek piknik rodzinny Programu Aktywności Lokalnej w Brzezinach Śląskich

Zdjęcie

Program Aktywności Lokalnej zaprasza na Wielki Piknik Rodzinny w piątek, 19 września do Dzielnicowego Domu Kultury w Brzezinach Śląskich. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Bigiel Band. Start o godzinie 18.00.

2014-09-19

Wstęga, gwiazda i sztuczne ognie

Zdjęcie

Kopiec Wyzwolenia - unikatowa w skali województwa budowla – została w miniony weekend oddana do użytku po kilkumiesięcznej modernizacji. Podczas weekendu otwarcia mogliśmy poznać wszystkie funkcjonalności jego otoczenia. Były zawody sportowe, występy młodych talentów, blok historyczny, zabawy dla dzieci oraz gwiazdy estrady – Zespół Pieśni i Tańca Śląsk, Kabaret Młodych Panów i Ania Wyszkoni.

2014-09-16

Miejsca, czasy, ludzie - historia Piekar Śląskich - konferencja w MBP

Zdjęcie

Studenckie Koło Naukowe Historyków przy Uniwersytecie Śląskim wspólnie z Miejską Biblioteką Publiczną w Piekarach Śląskich organizuje w środę, 17 września, konferencję historyczną pt. "Miejsca, czasy, ludzie - historia Piekar Śląskich". Wydarzenie odbędzie się o godzinie 16:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy Kalwaryjskiej 62D. Konferencja ma na celu popularyzację historii oraz tradycji miasta Piekary Śląskie.

2014-09-04


Postaw na zdrowie 2014Głosowanie park i placBudżet partycypacyjnyWybory samorządowePatronka duchowa miastaNowy szpitalModernizacja KopcaKarta Dużej Rodziny Mapa Inwestycji Piekar ŚląskichNiska EmisjaMłodzieżowa Akademia Umiejętności
!
ODWIEDŹ NAS NA
! ODWIEDŹ NAS NA

Facebook YouTube

!
POLECAMY

PiekaryTV

PIEKARY 360 STOPNI - PANORAMY
AUDYCJE: NASZE SPRAWY
RADIO PIEKARY
TWOJE PIEKARY
?
CO? GDZIE? KIEDY?
Wirtualny urząd
Urząd Miasta Piekary Śląskie ul. Bytomska 84, 41 940 Piekary Śląskie tel. 048 32 287 20 41, fax. 048 32 287 22 69
Rzecznik prasowy tel. 048 32 39 39 335 email:rzecznikprasowy@piekary.pl

Projekt graficzny wykonanie i utrzymanie strony www: Art4net s.c.