PIEKARY ŚLĄSKIE
MIASTO Z PERSPEKTYWAMI

Otwarcie Kopca Wyzwolenia 13 i 14 września
Budżet obywatelski

AKTUALNOŚCI

Piekarskie Sierpniowe Spotkania z Muzyką - w najbliższą sobotę w Brzozowicach - Kamieniu

Zdjęcie

Wielcy kompozytorzy muzyki filmowej będą tematem kolejnego koncertu w ramach Piekarskich Sierpniowych Spotkań z Muzyką. Występ Big Bandu Klaudiusza Jani odbędzie się w sobotę, 9 sierpnia, o godzinie 17.00 w Parku w Kamieniu (ul. Wyspiańskiego). Po koncercie Ośrodek Kultury Andaluzja zaprasza mieszkańców na piknik.

2014-08-07

Uwaga kierowcy - zamkną most nad Brynicą

Zdjęcie

W poniedziałek, 4 sierpnia, rusza remont mostu drogowego nad Brynicą w ciągu ul. Akacjowej w Bobrownikach (ul. Czołgistów w Piekarach Śląskich, droga powiatowa nr 4700 S). Zostanie zorganizowany objazd do Bobrownik. Tymczasowa organizacja ruchu będzie prowadzić ulicami Oświęcimską, I Armii Wojska Polskiego oraz Piekarską i poprowadzi kierowców na kolejny most.

2014-08-01

Próba syren alarmowych - 70. rocznica Powstania Warszawskiego

Zdjęcie

Wydział Bezpieczeństwa Publicznego Urzędu Miasta Piekary Śląskie informuje mieszkańców Miasta, że w dniu 1 sierpnia o godz. 17:00 odbędzie się głośna próba syren alarmowych. Zabrzmi w ramach wojewódzkiego treningu sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności. Będzie jednocześnie upamiętnieniem obchodów 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. 

2014-07-25

Akcje krwiodawstwa w Brzozowicach-Kamieniu i na Osiedlu Wieczorka

Zdjęcie

W sobotę, 2 sierpnia, i w niedzielę, 3 sierpnia, odbędą się w Piekarach Śląskich akcje krwiodawstwa w Brzozowicach-Kamieniu i na  os. Wieczorka. Służby krwi apelują o dzielenie się tym cennym darem - lato to pora wyjątkowego zapotrzebowania.

 

2014-08-01

Problemy lokatorów mieszkań po dawnym „Orle Białym”

Zdjęcie

Prezydent Miasta Piekary Śląskie podjął działania w związku z trudną sytuacją najemców i lokatorów budynków w Brzezinach Śląskich, których właścicielem i zarządcą jest firma ARRADA Sp. z o.o. Orzeł s.k.a. z Wrocławia. Spółka, z którą obecnie nie ma kontaktu, zalega z opłatami za media w kwocie ok. 1,5 mln zł. Lokatorzy otrzymali już od komornika informację o zajęciu wierzytelności dostawcy ciepła.

2014-07-30

Rozbudowa Szpitala Miejskiego – kolejne pozwolenie na budowę

Zdjęcie

Pozwolenie na budowę dla II etapu rozbudowy Szpitala Miejskiego p.w. św. Łukasza w Piekarach Śląskich zostało wydane. Następnym krokiem po złożeniu przez projektantów kompletnej dokumentacji projektowej, przedmiarów, kosztorysów i specyfikacji technicznych będzie przeprowadzenie postępowania przetargowego.

2014-07-31

Piekarskie Sierpniowe Spotkania z Muzyką 2014 w Dąbrówce Wielkiej

Zdjęcie

Koncert "Utwory, które nucił cały świat" w wykonaniu Piekarskiej Orkiestry Salonowej odbędzie się w niedzielę, 3 sierpnia, o godzinie 17.00 przy Dzielnicowym Domu Kultury w Dąbrówce Wielkiej (ul. Szymanowskiego 2B). Na plenerową imprezę, także w klimacie operetki i kabaretu, DDK zaprasza tego dnia już od godziny 16. Zakończy się zabawą taneczną.

 

2014-07-25

Nowy serwis Piekary TV

Zdjęcie

Zapraszamy na kolejny serwis informacyjny Piekary TV. W tym zobaczymy m.in co się dzieje w mieście podczas wakacji oraz jak otwierał się nowy klub seniora.

autor: Krzysztof Świerczyna
2014-07-28

Piekarski Budżet Obywatelski – wkracza w kolejny etap

Zdjęcie

W miniony piątek, 18 lipca, minął termin składania projektów do Piekarskiego Budżetu Obywatelskiego. Na dziś do Zespołu Koordynującego spłynęło 119 propozycji. Najczęściej pojawiały się place zabaw oraz siłownie na świeżym powietrzu, ale nie zabrakło też projektów miękkich związanych z edukacją, kulturą czy profilaktyką zdrowotną.

autor: Krzysztof Świerczyna
2014-07-25

Remont ulicy Marii Skłodowskiej Curie - utrudnienia w ruchu

Zdjęcie

Do końca sierpnia potrwa remont odcinka ulicy Marii Skłodowskiej Curie. Za około 250 tysięcy złotych będzie tu nowa nawierzchnia asfaltowa jezdni i remontowany chodnik na odcinku 350 metrów od ul. Partyzantów do wysokości Przedszkola nr 10.

2014-07-24


Patronka duchowa miastaPostaw na zdrowie 2014Wybory samorządoweOtwarcie KopcaBudżet partycypacyjnyNowy szpitalModernizacja KopcaKarta Dużej Rodziny Mapa Inwestycji Piekar ŚląskichNiska EmisjaMłodzieżowa Akademia Umiejętności
!
ODWIEDŹ NAS NA
! ODWIEDŹ NAS NA

Facebook YouTube

!
POLECAMY

PiekaryTV

PIEKARY 360 STOPNI - PANORAMY
AUDYCJE: NASZE SPRAWY
RADIO PIEKARY
TWOJE PIEKARY
?
CO? GDZIE? KIEDY?
Wirtualny urząd
Urząd Miasta Piekary Śląskie ul. Bytomska 84, 41 940 Piekary Śląskie tel. 048 32 287 20 41, fax. 048 32 287 22 69
Rzecznik prasowy tel. 048 32 39 39 335 email:rzecznikprasowy@piekary.pl

Projekt graficzny wykonanie i utrzymanie strony www: Art4net s.c.