PIEKARY ŚLĄSKIE
MIASTO Z PERSPEKTYWAMI

Otwarcie Kopca Wyzwolenia 13 i 14 września
Budżet obywatelski

AKTUALNOŚCI

Półkolonie letnie w mieście!

Zdjęcie

Nie każdy uczeń będzie mógł w tym roku wyjechać na wakacje. Zamiast spędzić czas w domu przed telewizorem czy komputerem warto wziąć udział w półkoloniach organizowanych przez piekarskie placówki edukacyjne.

2014-06-25

Młodzi piekarzanie Mistrzami Śląska w Szachach Klasycznych

Zdjęcie

W dniach 21-25 czerwca w Gliwicach odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Śląska w Szachach Klasycznych w których udział wzięła czwórka młodych piekarza. Rozgrywki odbywały się z podziałem na kategorie wiekowe osobno w grupach dziewcząt i chłopców.

2014-06-27

Uczniowie ZS 1 roczpoczęli staże

Zdjęcie

W miniony poniedziałek pierwsza piętnastka uczniów Zespołu Szkół Nr 1 rozpoczęła staż w O&S Computer-Soft w Radzionkowie. Uczestnicy płatnych staży będą mogli wzbogacić teorię nabytą w czasie realizacji podstawy programowej w szkole, z praktycznym jej zastosowaniem. Poznają od podstaw zasady funkcjonowania firmy, jej strukturę, miejsce i zadania technika informatyka a w dalszej perspektywie rolę i zadania inżyniera, menadżera czy handlowca.

2014-06-25

XLII sesja Rady Miasta Piekary Śląskie

Zdjęcie

W najbliższy czwartek 26. czerwca, o godz. 9.00,  w Miejskim Domu Kultury przy ul. Bytomskiej 73, rozpocznie się XLII sesja Rady Miasta Piekary Śląskie. Porządek obrad i projekty uchwał znaleźć można w zakładce BIP. Sesje Rady Miasta są otwarte dla wszystkich chętnych – serdecznie zapraszamy.

autor: Krzysztof Świerczyna
2014-06-24

Archidiecezjalne Święto Młodych w Piekarach Śląskich za nami

Zdjęcie

Eucharystią na piekarskiej Kalwarii pod przewodnictwem abp. Wiktora Skorca zakończyło się Archidiecezjalne Święto Młodych w Piekarach Śląskich. Arcybiskup zaproponował młodzieży, by oprócz dwóch pielgrzymek stanowych, na piekarskim wzgórzu zagościła, trzecia, pielgrzymka młodzieży, co obecni przyjęli gromkimi brawami. Współorganizatorem wydarzenia było miasto Piekary Śląskie. Honorowy Patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Stanisław Korfanty.

2014-06-24

Belgia Mistrzem Świata

Zdjęcie

W niedzielę 22 czerwca na stadionie piekarskiego MOSiR-u rozegrany został Mini Mundial 10-latków. W finałowym meczu Belgia reprezentowana przez zawodników TS Tarnowiczanki pokonała Australię w którą wcielili się zawodnicy Orła Nakło, na trzecim miejscu uplasował się Ekwador – Polonia Bytom, natomiast miejsce czwarte zajęła Hiszpania – KS Piekary. Nagrody najlepszym  wręczył Prezydent Miasta Piekary Śląskie Stanisław Korfanty oraz Dyrektor piekarskiego MOSiR-u Łukasz Tomczyk

autor: Krzysztof Świerczyna
2014-06-23

Trzecia edycja Piekarskiego Grand Prix w bieganiu za nami

Zdjęcie

W sobotę 21 czerwca na stadionie piekarskiego MOSiR-ru przy ulicy Olimpijskiej 3 odbyła się III edycja Biegowego Grand Prix Piekar Śląskich „Biegaj Razem z Nami”. Do rywalizacji przystąpiło 58 biegaczy, którzy rywalizowali w kilkunastu kategoriach wiekowych. Nagrody najlepszym w postaci pamiątkowych medali wręczył: Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Łukasz Tomczyk.

autor: Krzysztof Świerczyna
2014-06-23

Bezpieczne dziecko na rowerze - podsumowanie konkursu

Zdjęcie

17 czerwca 2014r. w auli Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 1 w Piekarach Śląskich odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu dla przedszkolaków Bezpieczne dziecko na rowerze.

2014-06-23

Archidiecezjalne Święto Młodych

Zdjęcie

Dzisiaj (20 czerwca) na kalwaryjskim wzgórzu rozpoczyna się Archidiecezjalne Święto Młodych – modlitewne spotkanie w duchu ubiegłorocznego „Rio na Śląsku”, które potrwa do niedzieli. Święto Młodych jest elementem duchowego przygotowania do kolejnych Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się za dwa lata w Krakowie.

2014-06-16

Mini Mistrzostwa Świata 10 latków w piłce nożnej

Zdjęcie

Mundial, czyli "Mini Mistrzostwa Świata 10-latków" zostaną rozegrane w najbliższą niedzielę (22 czerwca). Rywalizacja rozpocznie się o godz. 9 00, finał turnieju zaplanowany jest na godzinę 15 00. Mecze turniejowe rozgrywane będą jednocześnie na 4 boiskach, na płycie głównej stadionu MOSiR-u przy ul. Olimpijskiej 3. Honorowy patronat nad impreza objął Prezydent Miasta Piekary Śląskie Stanisław Korfanty.

autor: Marcin Gaweł
2014-06-18


Patronka duchowa miastaWybory samorządoweOtwarcie KopcaPiekarskie Sierpniowe Spotkania z Muzyką 2014Niska EmisjaBudżet partycypacyjnyLato w Mieście Karta Dużej Rodziny Modernizacja KopcaMapa Inwestycji Piekar ŚląskichBiegaj z nami 2014
!
ODWIEDŹ NAS NA
! ODWIEDŹ NAS NA

Facebook YouTube

!
POLECAMY

PiekaryTV

PIEKARY 360 STOPNI - PANORAMY
AUDYCJE: NASZE SPRAWY
RADIO PIEKARY
TWOJE PIEKARY
?
CO? GDZIE? KIEDY?
Wirtualny urząd
Urząd Miasta Piekary Śląskie ul. Bytomska 84, 41 940 Piekary Śląskie tel. 048 32 287 20 41, fax. 048 32 287 22 69
Rzecznik prasowy tel. 048 32 39 39 335 email:rzecznikprasowy@piekary.pl

Projekt graficzny wykonanie i utrzymanie strony www: Art4net s.c.