PIEKARY ŚLĄSKIE
MIASTO Z PERSPEKTYWAMI

Mapa Inwestycji Piekar Śląskich
Budżet obywatelski

AKTUALNOŚCI

Piekarskie tereny w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej

Zdjęcie

31 maja weszło w życie Rozporządzenie Rady Ministrów, które rozszerza Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną o kolejne tereny. W skład strefy weszły takżę teren leżący w Piekarach Śląskich – ściśle rzecz biorąc chodzi o tereny położone przy drodze wojewódzkiej nr 911, pomiędzy ulicą Pod Lipami, a ulicą Podmiejską o łącznej pow. 19,0740 hektara.

2014-06-04

Dzień dziecka w parku

Zdjęcie

Świętowanie dnia dziecka w duchu rocznicy Pierwszych Wolnych Wyborów z 1989 roku to ciekawa próba połączenia zabawy i edukacji. Na wszystkich najmłodszych którzy w niedzielne popołudnie 1 czerwca pojawili się w parku przy ul. Bytomskiej – Ziętka czekało sporo atrakcji.

2014-06-04

Absolwenci ZS1 napisali poradnik dla nauczycieli

Zdjęcie

W minionym tygodniu pojawił się na rynku poradnik, który został samodzielnie napisany przez trzech uczniów technikum informatycznegoZS1 w Piekarach Śląskich - Rafała Mazgaja, Rafała Oparowskiego, Krzysztofa Nadolskiego. Książka nosi tytuł „Platforma Moodle dla każdego nauczyciela”. Autorzy są już absolwentami Zespołu Szkół nr 1, jednak prace nad książką trwały w okresie w którym byli jej uczniami.

2014-06-03

Jak pomóc niedowidzącemu w urzędzie

Zdjęcie

Pracownicy fundacji Szansa dla Niewidomych przeprowadzili w Urzędzie Miasta szkolenie dla pracowników i strażników miejskich z obsługi osób niedowidzących i niewidomych. W trakcie spotkania przedstawili sposoby komunikowania się z osobami z takimi dysfunkcjami. 

2014-06-02

Druga edycja Piekarskiego Grand Prix w bieganiu za nami

Zdjęcie

W piątek 30 maja w parku w Brzezinach Śląskich odbyła się II edycja Biegowego Grand Prix Piekar Śląskich „Biegaj Razem z Nami”. Do rywalizacji przystąpiło 58 biegaczy, którzy rywalizowali w dwunastu kategoriach wiekowych. Nagrody w postaci pamiątkowych medali wręczali: I Zastępca Prezydenta Miasta Piekary Śląskie Janusz Paternak, Dyrektor MOSiR Łukasz Tomczyk oraz Kierownik Uniwersytetu Trzeciego Wieku dr Maria Wojszczyk.

autor: Krzysztof Świerczyna
2014-06-02

Koncert na 100 lecie szkoły

Zdjęcie

Dyrekcja Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 1 serdecznie zaprasza na recital w wykonaniu utalentowanej pianistki Mirelli Malorny - wykładowczyni Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach, pianistki Filharmonii Zabrzańskiej oraz Mateusza Konopki - puzonisty Filharmonii Śląskiej w Katowicach. Koncert jest elementem obchodów 100 lecia Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 1 w Piekarach Śląskich.

2014-06-02

Uwaga zmiany zasad wydawania kart parkingowych.

Zdjęcie

Zgodnie z nowelizacją przepisów ustawy Prawo o ruchu drogowym, z dniem 1 lipca 2014 roku  ulegają zmianie zasady wydawania kart parkingowych. Organem wydającym karty parkingowe dla uprawnionych Piekarzan będzie przewodniczący Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności z siedzibą w Bytomiu, ul. Strzelców Bytomskich 16,  tel. (32) 388 67 04.

2014-06-02

Derby artystyczne „Śląsk-Małopolska”

Zdjęcie

Organizatorzy międzyregionalnego programu „Derby Artystyczne - Śląsk-Małopolska' 2014" Prezentacje Twórców Kultury, realizowanego w ramach Projektów "Integracja Sztuki" & „Świat Wenus” zapraszają piekarskich twórców - malarzy, grafików i plastyków - do prezentacji swoich prac.

autor: Artur Madaliński
2014-06-03

Zwiedzamy świat z MG3

Zdjęcie

31 maja 2014 w Miejskim Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II w Piekarach Śląskich odbyło się doroczne święto szkoły – Gimnazjada. Jest to już kilkunastoletnia szkolna tradycja. Każdemu świętu towarzyszy jakieś przewodnie hasło. Bywały już Gimnazjady sportowe, europejskie, polskie, śląskie, bajkowe, mitologiczne… Pomysłów na zabawę było zawsze sporo. Tym razem hasłem przewodnim były PAŃSTWA  ŚWIATA.

2014-06-02

Kopiec Wyzwolenia - nowa strona internetowa

Zdjęcie

Prezentujemy Państwu stronę internetową, która ma przybliżyć mieszkańcom, turystom oraz pielgrzymom informacje oraz relacje związane z Kopcem Wyzwolenia, jako nowego miejsca spotkań w Piekarach Śląskich. Mamy nadzieję, że nowe technologie umożliwią rozwój społeczności lokalnej, która powstała już wokół Kopca.

 

2014-06-02


Niska EmisjaBudżet partycypacyjnyUwagi do PlanuLato w Mieście Karta Dużej Rodziny Modernizacja KopcaMapa Inwestycji Piekar ŚląskichBiegaj z nami 2014Nazwijmy park i placDni Miasta 2014Młodzieżowa Akademia Umiejętności
!
ODWIEDŹ NAS NA
! ODWIEDŹ NAS NA

Facebook YouTube

!
POLECAMY

PiekaryTV

PIEKARY 360 STOPNI - PANORAMY
AUDYCJE: NASZE SPRAWY
RADIO PIEKARY
TWOJE PIEKARY
?
CO? GDZIE? KIEDY?
Wirtualny urząd
Urząd Miasta Piekary Śląskie ul. Bytomska 84, 41 940 Piekary Śląskie tel. 048 32 287 20 41, fax. 048 32 287 22 69
Rzecznik prasowy tel. 048 32 39 39 335 email:rzecznikprasowy@piekary.pl

Projekt graficzny wykonanie i utrzymanie strony www: Art4net s.c.