Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaSportTour de Pologne przez Piekary Śląskie: Poszukiwani są wolontariusze

Tour de Pologne przez Piekary Śląskie: Poszukiwani są wolontariusze

Najlepsi kolarze świata już po raz trzeci przejadą przez nasze miasto. 74. Tour de Pologne potrwa od 29 lipca do 4 sierpnia. Piekary Śląskie znalazły się na mapie II etapu wyścigu, który jest zaplanowany 30 lipca. Poszukujemy wolontariuszy do pomocy na naszym odcinku trasy.

  1. Tour de Pologne UCI World Tour to kolarska liga mistrzów na wyciągnięcie ręki. Jedyna okazja w roku, żeby na polskich drogach obserwować najlepszych zawodników w światowym peletonie. Już po raz trzeci zobaczymy ich także w Piekarach Śląskich. Przejazd przez nasze miasto przewidziany jest w II etapie wyścigu, który odbędzie się 30 lipca.

Wyścig potrwa od 29 lipca do 4 sierpnia i skupi się na południu Polski. W ciągu siedmiu dni kolarze przejadą dokładnie 1144 kilometry. Odwiedzą ponad 500 miejscowości. Poniżej prezentujemy plan tegorocznego Tour de Pologne:

29.07 – etap I – Kraków – Kraków – 137 km
30.07 – etap II – Tarnowskie Góry – Katowice – 142 km
31.07 – etap III – Jaworzno – Szczyrk – 161 km
01.08 – etap IV – Zawiercie – Zabrze – 238 km  
02.08 – etap V – Olimp Nagawczyna – Rzeszów – 130 km 
03.08 – etap VI – Kopalnia Soli „Wieliczka” – Zakopane – 199 km  

04.08 – etap VII – Bukovina Resort – Bukowina Tatrzańska – 132 km

– W tym roku postanowiliśmy zmienić nieco trasę wyścigu. Będą dwa etapy pagórkowate, jeden typowo sprinterski i cztery górskie. To wyścig, który będzie pasował kolarzom pokroju Rafała Majki czy Vincenzo Nibaliego, dla których im ciężej tym lepiej – podsumowuje trasę Czesław Lang – dyrektor generalny Lang Team.

Poszukujemy wolontariuszy do pomocy na piekarskim odcinku trasy. Chętni proszeni są o zgłaszanie się do Pana Piotra Skuteli pod nr tel. 32 393 93 72 lub napisanie zgłoszenia na adres mailowy: promocja@piekary.pl.

Podczas 74. Tour de Pologne nie zabraknie imprez towarzyszących. Ostatni dzień wyścigu tradycyjnie zarezerwowany jest dla kolarzy z całej Polski, którzy powalczą w Bukowinie Tatrzańskiej na trasie zawodowego peletonu w Tour de Pologne Amatorów.

Tour de Pologne przejedzie w Piekarach Śląskich następującymi ulicami: Tarnogórska, Bytomska, Ziętka, Jana Pawła II, 27 stycznia, a następnie po pokonaniu gmin Bobrowniki i Wojkowice ulicami: Sadowskiego, Przyjaźni, Bednorza, Skłodowskiej-Curie, Oświęcimska, rondo ul. Wyszyńskiego, ul. Karola Miarki, skrzyżowanie DW 911 z ul. Podmiejską.

Przez nasze miasto kolarze będą jechać od około 14.03 (wjazd ulicą Tarnogórską).

W załącznikach przekazujemy mapę II etapu wyścigu i dokładny plan trasy.

 

Pliki do pobrania