Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaMiasto25. Bal Charytatywny przeszedł do historii

25. Bal Charytatywny przeszedł do historii

Dodano: 11.02.2019 Autor: Sylwia Łysakowska

Za nami 25 Bal Charytatywny organizowany przez wieloletnią radną Rady Miasta Piekary Śląskie Gabrielę Kossakowską oraz proboszcza Parafii Świętej Trójcy w Szarleju ks. Eugeniusza Witaka.

Bal Charytatywny już od 25 lat jest okazją do zebrania funduszy w szczytnym celu, by pomóc potrzebującym rodzinom. W czasie każdego balu odbywa się licytacja przedmiotów przekazanych przez darczyńców. Zebrane podczas licytacji środki corocznie finansowały wakacyjne wyjazdy dla wielu dzieci z rodzin potrzebujących.

Tegoroczny, 25. Bal Charytatywny zorganizowany został przez Gabrielę Kossakowską po raz ostatni. Wieloletnia radna zapowiedziała odejście na “charytatywną emeryturę”.

– To już koniec naszej historii, ale wierzę, że pomoc dla dzieci będzie kontynuowana, w nieco innej formule dzięki pomocy Pani Prezydent… W przyszłym roku zaprosimy na koncert charytatywny – mówiła Gabriela Kossakowska.

Sobotni bal był okazją do podziękowań skierowanych do byłej radnej za wkład i zaangażowanie z jakim od wielu lat wspiera najbardziej potrzebujących piekarzan. Prezydent Miasta Sława Umińska-Duraj oraz jej Zastępca Krzysztof Turzański złożyli organizatorce serdeczne podziękowania i wręczyli pamiątkowego anioła wykonanego przez piekarskie Warsztaty Terapii Zajęciowej. W imieniu piekarskich radnych podziękowania złożył także Przewodniczący Rady Miasta Tomasz Wesołowski.

Podczas wydarzenia organizatorzy przyznają gościom wyróżnienia za obecność i wsparcie balów. W tym roku srebrne serce za 5 lat obecności na balach otrzymał Zastępca Prezydenta Krzysztof Turzański, a Prezydent Miasta Sława Umińska-Duraj otrzymała serce złote, za obecność na 6 balach oraz 4 wizytach na koloniach dla dzieci. Z kolei rubinowe serce za 15 lat obecności i okazanego wsparcia podczas organizacji balów odebrał radny Maciej Czempiel. Diamentowe serce (za 20 lat) otrzymał radny Jerzy Krauza, który nie tylko był stałym bywalcem balów, ale odwiedzał dzieci na koloniach.

Udostępnij artykuł

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter