Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaMiasto32 mln zł dofinansowania dla Piekar

32 mln zł dofinansowania dla Piekar

Dodano: 09.10.2023 Autor: Wojciech Maćkowski

Do Piekar Śląskich trafią kolejne kwoty w ramach dofinansowania Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych, tym razem będzie to 30.000.000 zł na budowę kompleksu basenowego oraz 1.900.000 zł na modernizację ul. Bytomskiej. Po raz kolejny wsparcia przy pozyskiwaniu środków udzieliła nam senator Dorota Tobiszowska.

W tym roku wykonywana jest dokumentacja projektowa, etapowej budowy kompleksu sportowego w Piekarach Śląskich obejmującą kryty basen (etap A), strefę spa z siłownią, strefą fitness i ścianką wspinaczkową oraz zagospodarowaniem pasa zieleni izolacyjnej (etap B), hali sportowej  i strzelnicy sportowej (etap C), wraz z zagospodarowaniem terenu oraz dodatkowymi opracowaniami i nadzorami autorskimi. Jednym słowem w 2023 i na początku 2024 powstanie kompleksowy projekt wykonawczy na podstawie którego rozpoczniemy procedurę budowy. Dzięki pozyskanym środkom realizacja inwestycji nabiera jeszcze realniejszych kształtów.

Więcej na temat budowy piekarskiego basenu.

Etapowo remontujemy tez jedna z głównych ulic miasta – Bytomską. W 2022 r. przebudowaliśmy pierwszy odcinek od ronda Kopalni Julian do ul. Wyszyńskiego, niedawno zakończył się drugi etap modernizacji od ul. Wyszyńskiego do ul. Pod Lipami. Dzięki pozyskanemu dofinansowaniu w 2024 r. wyremontowany zostanie odcinek od ul. Jana Pawła II do ul. Józefskiej.

Udostępnij artykuł