Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaMiasto7 mln zł dla Piekar Śląskich

7 mln zł dla Piekar Śląskich

Dodano: 29.06.2020 Autor: Wojciech Maćkowski

Piekary Śląskie pozyskały kwotę 6 953 325 zł w ramach Funduszu Inwestycji Samorządowych, dzięki tej niebagatelnej kwocie będzie można, na terenie miasta realizować inwestycje takie jak np. remonty szkół i przedszkoli, inwestycje w wodociągi i kanalizację czy też drogi – a także inne niezbędne lokalnie działania.

Są to środki przeznaczone na dotacje dla gmin, powiatów i miast. Łącznie w skali całego kraju około 6 miliardów złotych (5 mld dla gmin i miast na prawach powiatu i 1 mld dla powiatów ziemskich). W sytuacji gdy wiele gmin i powiatów boryka się z trudnościami finansowymi, dostęp do programu wsparcia inwestycji stanowi pomoc dla samorządów.

Kwoty dotacji dla poszczególnych samorządów wynikają z relacji wydatków majątkowych i zamożności gmin i powiatów. Źródłem finansowania projektu jest Fundusz COVID-19. Wsparcie jest bezzwrotne.

Fundusz jest wsparciem dla samorządów, które odpowiadają za 40% publicznych wydatków inwestycyjnych. Pozwoli on realizować kolejne plany, a gminy nie będą musiały się zadłużać, żeby móc prowadzić zaplanowane inwestycje.

Pieniądze będą przyznawane w formie przelewów na wniosek samorządów. Nie wskazano ostatecznego terminu na wydatkowanie pozyskanych środków.

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter