Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaMiastoAzbest znika z kolejnych budynków

Azbest znika z kolejnych budynków

Dodano: 03.08.2020 Autor: Andrzej Zazgórnik

Azbest to jedna z najbardziej niebezpiecznych składowych eternitu, którym pokrywane były liczne budynki mieszkalne – w tym nieruchomości znajdujące się na terenie Piekar Śląskich. Obecnie prowadzone są działania mające na celu usuwanie go z przestrzeni miasta.

Azbest systematycznie usuwany jest z kolejnych budynków znajdujących się na terenie miasta. W planach jest przeprowadzenie prac przy 4-klatkowej nieruchomości zlokalizowanej przy ulicy Sikorskiego 8 w Dąbrówce Wielkiej. Należąca w pełni do Gminy Piekary Śląskie ma elewację, której łączna powierzchnia wynosi 2840 metrów kwadratowych. Budynek, z którego zniknie szkodliwy materiał, zostanie poddany termomodernizacji. Inwestycja związana z usuwaniem szkodliwego materiału i pracami termomodernizacyjnymi kosztuje 2 miliony złotych, a cały projekt rozłożony został na dwa etapy. Pierwszy z nich zrealizowany zostanie jeszcze w tym roku, zaś drugi – w 2021. 

Warto równocześnie podkreślić, że sukcesywnie wykonywane będą prace w innych nieruchomościach przy ulicy Sikorskiego, a ponadto zakończone zostały działania przy dwóch blokach przy ulicy Przyjaźni, a także budynku, w którym mieści się siedziba ZGM.

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter