Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaKulturaBiblioteka z kolejnym dofinansowaniem!

Biblioteka z kolejnym dofinansowaniem!

Dodano: 17.08.2021 Autor: Andrzej Zazgórnik

Miejska Biblioteka Publiczna im. Teodora Heneczka w Piekarach Śląskich otrzymała dotację w wysokości 122.400 złotych z Narodowego Centrum Kultury na realizację projektu “Biblioteka poza biblioteką”. Działania te prowadzone będą w ramach konkursu BLISKO, stanowiącego element Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.
Projekt (realizowany w 2021 i 2022 roku) będzie obejmował działania mające na celu podnoszenie kompetencji pracowników piekarskiej biblioteki, jej partnerów oraz pozostałych reprezentantów piekarskiej społeczności, które posłużą rozpoznaniu potrzeb mieszkańców i ich potencjału kulturotwórczego.
 
Pracownicy biblioteki chcą – poprzez szkolenia, warsztaty i inicjatywy lokalne – budować i wzmacniać lokalne partnerstwa na rzecz rozwoju czytelnictwa i udziału w kulturze naszego miasta.
 
Projekt będzie realizowany w partnerstwie z instytucjami, organizacjami społecznymi z naszego miasta i regionu. W działaniach mających na celu uzyskanie dofinansowania pomocą służył Instytut Myśli Polskiej im. Wojciecha Korfantego w Katowicach, który wspierał Bibliotekę w przygotowaniu wniosku oraz wyraził chęć wsparcia merytorycznego i promocyjnego opisywanego projektu.

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter