Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaMiastoBrak przekroczeń dopuszczalnych poziomów substancji w powietrzu

Brak przekroczeń dopuszczalnych poziomów substancji w powietrzu

Dodano: 19.03.2019 Autor: Martyna Grieger

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Katowicach informuje, że w dniach 18 i 19 marca na terenie województwa śląskiego nie wystąpiły przekroczenia dopuszczalnych poziomów substancji w powietrzu.

Zgodnie z planem działań krótkoterminowych, stanowiącym część „Programu ochrony powietrza dla województwa śląskiego mającego na celu osiągnięcie poziomów dopuszczalnych substancji w powietrzu oraz pułapu stężenia ekspozycji”, wystąpienie II poziomu ostrzegania związane jest z odnotowaniem wartości dobowej 150 µg/m3 dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu. W ciągu ostatnich dwóch dni poziom ten nie został jednak odnotowany, a wartości dopuszczalnych średnich stężeń nie były przekroczone. Jak podaje Instytut Ochrony Środowiska, warunki atmosferyczne prognozowane na dzisiejsze popołudnie oraz jutrzejszy dzień sprzyjają wszelkim aktywnościom na wolnym powietrzu.

Informujemy, że stan jakości powietrza w naszym mieście można śledzić na stronie www.piekary.pl w zakładce Informacja o jakości powietrza.

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Pliki do pobrania