Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaMiastoCentrum Aktywności przy ul. Kotuchy gotowe

Centrum Aktywności przy ul. Kotuchy gotowe

Dodano: 19.11.2021 Autor: Wojciech Maćkowski

Zakończyły się prace przy budowie Centrum Aktywności w Brzezinach przy Miejskiej Szkole Podstawowej nr 15. W ten sposób powstały: wielofunkcyjne boiska, siłownia zewnętrzna, ścieżka zdrowia, plac zabaw oraz rolkowisko. Wybudowano też nowe oświetlenie, chodniki oraz elementy małej architektury. Koszt inwestycji to 885 599,85 zł, a zadanie było realizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego.

W ramach projektu powstał boisko wielofunkcyjne o nawierzchni poliuretanowej i wymiarach 22 x 36 m. Nawierzchnia wraz z podbudową stanowią warstwy przepuszczalne dla wody. W jego obrębie zlokalizowane zostało: boisko do piłki ręcznej/nożnej o polu gry 32 x 18 m, boisko do koszykówki – dwa obiekty o wymiarach 15 x 21 m każdy, a także boisko do siatkówki o rozmiarze 18 x 9 m. Całość została wyposażona w niezbędną infrastrukturę boiskową, w tym piłkochwyty o wysokości 6 metrów.

Strefa siłowni zewnętrznej mieści blisko 180 m² i zawiera cztery zestawy urządzeń do ćwiczeń typu: biegacz i prasa nożna, wahadło i narciarz, wyciąg górny i wioślarz oraz twister i motyl, a także stół do gry w ping ponga.

Ścieżka zdrowia dla dzieci na której ćwiczyć będą koordynację ruchową i utrzymanie równowagi utworzona została na powierzchni około 110 m². W tej strefie powstało łącznie pięć urządzeń.

Plac zabaw powstał w wydzielonej ogrodzeniem strefie o powierzchni ponad 170 m², wyłożonej gumowymi matami. W ramach placu powstały: bujak na sprężynie, huśtawka dwuosobowa, domek, jak również zestaw zabawowy ze zjeżdżalnią.

Nie zabrakło też rampy dla deskorolek czyli tzw. half pipe – strefa ta obejmie powierzchnię blisko 100 m². Górne podesty będą dodatkowo zabezpieczone barierkami. Ten element szybko zapewne stanie się jednym z ulubionych miejsc piekarskich rolkarzy.

Uzupełnieniem Strefy Aktywności są elementy małej architektury czyli chodniki, ławki, oświetlenie, stojaki na rowery, regulamin i kosze na śmieci.

To kolejne miejsce na terenie naszego miasta, które przeszło prawdziwa metamorfozę i stało się miejscem przyjaznym dla dzieci i młodzieży. Zapraszamy do korzystania z obiektów Centrum Aktywności.

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter