Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaMiastoCentrum logistyczne Hillwood powstaje w ekspresowym tempie

Centrum logistyczne Hillwood powstaje w ekspresowym tempie

Dodano: 27.05.2020 Autor: Wojciech Maćkowski

Niedawno informowaliśmy, że rozpoczynają się pierwsze prace przy powstaniu nowego centrum logistycznego w rejonie ulic pod Lipami i DW911, tymczasem obecnie prace są już mocno zaawansowane i wszystko wskazuje na to, że inwestycja zostanie oddana do użytku jeszcze w tym roku.

Centrum magazynowe klasy A – Hillwood Piekary Śląskie zlokalizowane jest przy Obwodnicy Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego (DW911), prowadzącej do oddalonej o zaledwie 1,5 km autostrady A1. W niewielkiej odległości od parku logistycznego, znajduje się także wjazd na Drogową Trasę Średnicową (12 km) oraz wjazd na prowadzącą z zachodu na wschód autostradę A4 (17,5 km). Teren o powierzchni niemal 10 hektarów zakupiony został za kwotę ponad 10 milionów złotych. Co warto wiedzieć na temat powstającej obecnie inwestycji? Park w Piekarach Śląskich to hala wysokiego składowania o wysokości 10 m, w której oprócz magazynowania można prowadzić lekką produkcję. Budynek oświetlany energooszczędnym oświetleniem LED będzie posiadał najwyższy standard odporności ogniowej – powyżej 4000 MJ/mkw. Na terenie inwestycji znajdzie się duży i wygodny parking. Dodatkowym atutem dla pracowników są zlokalizowane w pobliżu centrum logistycznego przystanki komunikacji publicznej. Inwestorem i deweloperem, który zdecydował się na przeprowadzenie inwestycji w naszym mieście jest spółka Hillwood Polska sp. z o.o., zaś generalnym wykonawcą prac – firma Kome.

Hale produkcyjne i magazynowe mają zająć blisko 5 hektarów, co będzie miało wpływ na wysokość podatków płaconych do miejskiej kasy. Równie istotnym jest możliwość zapewnienia miejsca pracy sporej grupie osób. Jest to szczególnie ważne w dobie trudnej sytuacji na rynku pracy, do której doprowadził koronawirus.

Prace na budowie nie zwalniają tempa. Inwestycja ma być zakończona jeszcze w tym roku, a tempo prowadzonych prac wskazuje na to, że jest to możliwe.

Hillwood Piekary Śląskie to centrum magazynowe klasy A oferujące ponad 42 492 metrów kwadratowych, które ma zostać oddane do użytku – wedle zapowiedzi – w ostatnim kwartale 2020 roku.

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter