Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaMiastoCertyfikat „Piekarskie ciastko – Kopiec” powędrował w ręcę zwycięzcy!

Certyfikat „Piekarskie ciastko – Kopiec” powędrował w ręcę zwycięzcy!

Dodano: 10.08.2017 Autor:

W środę, 9 sierpnia, Prezydent Miasta Piekary Śląskie Sława Umińska-Duraj wręczyła pamiątkowy certyfikat zwycięzcy konkursu cukierniczego „Piekarskie ciastko – Kopiec”, zorganizowanego z okazji obchodów 80-lecia usypania Kopca Wyzwolenia. Nagroda powędrowała w ręcę rodziny Konowoł z Kozłowej Góry, która od lat prowadzi rodzinną piekarnio-cukiernię w naszym mieście. Otrzymany certyfikat uprawnia do posługiwania się nazwą wypieku – „Oficjalne piekarskie ciastko – Kopiec”.

Przypomnijmy, że konkurs adresowany był do osób prowadzących w Piekarach Śląskich działalność gospodarczą w branży piekarniczo-cukierniczej. Zadaniem uczestników było stworzenie receptury i wykonanie ciastka, które nawiązywać będzie do Kopca Wyzwolenia, a w przyszłości będzie stałym elementem promującym nasze miasto. Z pośród wszystkich zgłoszonych pomysłów to właśnie wypiek z Kozłowej Góry zachwycił podniebienia jury najbardziej.

Przy okazji wręczania nagrody, Prezydent Sława Umińska-Duraj oraz jej zastępca Krzysztof Turzański mieli również okazję zobaczyć zakład rodziny Konowoł „od kuchni” – w dosłownym tego słowa znaczeniu. Nie obeszło się także bez pysznego podarunku.

Każdy kto chciałby spróbować zwycięskiego wypieku, może go nabyć w Piekarni & Cukierni Konowoł w Piekarach Śląskich przy ulicy 3-go Maja 3 (Kozłowa Góra). Gwarantujemy, że zachwyci on również Wasze podniebienia!

Udostępnij artykuł

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter