Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaMiastoCzwartki z nowymi technologiami

Czwartki z nowymi technologiami

Dodano: 08.09.2021 Autor: Andrzej Zazgórnik

Czwartki z nowymi technologiami prowadzone były w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Piekarach Śląskich w ramach akcji “Wakacje z biblioteką”. Mamy dobrą wiadomość dla osób, którym zajęcia przypadły do gustu. Najmłodsi wciąż będą mogli korzystać z tej formy poznawania drukarek 3D, magicznej podłogi czy tabletów graficznych.

W każdy czwartek w godz. 16:00-18:00 zapraszamy do Biblioteki Centralnej przy ul. Kalwaryjskiej 62d na wyjątkową przygodę z nowymi technologiami. W trakcie dwugodzinnych zajęć bibliotekarze wprowadzać będą zebranych w świat nauki, zabawy, rozrywki i mediów, które w nowoczesny sposób pozwolą dostrzec i zrozumieć zmieniający się świat.

Jesteś ciekawy tego, co oferują zajęcia? To właśnie na Ciebie czekamy! Nie obowiązują zapisy, ale bibliotekarze apelują o przestrzeganie zasad panujących w bibliotece i stosowanie się do poleceń bibliotekarzy. Większość proponowanych aktywności wymaga stałego nadzoru i pomocy naszych pracowników, by zabawa i nauka była efektywna i bezpieczna. Do zobaczenia w nowoczesnym świecie XXI wieku!

Do Waszej dyspozycji będą takie atrakcje jak:

  • “MAGICZNA PODŁOGA ” FUNTRONIC– interaktywna podłoga umożliwiająca edukację przez zabawę z wykorzystaniem specjalnego projektora
  • OCULUS VR RIFT S – świat gier i programów w wirtualnej rzeczywistości nie będzie miał już przed Wami tajemnic
  • KONSOLA XBOX  – klasyka, o której nie trzeba wiele mówić
  • TABLETY IPAD 7 – dzięki nim skorzystasz z nieograniczonej ilości aplikacji do nauki i zabawy
  • DRUKARKA 3D – specjalna drukarka trójwymiarowa tworząca niepowtarzanle przestrzenne obiekty
  • DŁUGOPISY 3D – niezwykłe długopisy, dzięki którym poczujesz się jak prawdziwy mistrz trójwymiaru
  • TABLETY GRAFICZNE ONE BY M WACOM – urządzenie do rysowania lub odtwarzania na ekranie monitora naturalnego pisma odręcznego

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter