Facebook Piekary.pl
RathausReport a problem

Hier können Sie die Basis der gemeldeten Probleme sehen in

Temat zgłoszenia Data Monitoring
DW911

Zgłaszam uszkodzoną nawierzchnię DW911 na prawym pasie w kierunku Szarleja na wysokości AVENIDO. Proszę o interwencję.

2021.03.03 Zgłoszenie zrealizowane
Dziury ul. Jesienna

Proszę o weryfikację stanu nawierzchni ul Jesiennej - dziura na dziurze, poprzednie wypełnienie dziur/ubytków w nawierzchni przed zimą nie przetrwało za długo. Obecny stan nawierzchni grozi uszkodzeniem pojazdów jak i zdrowia mieszkańców.
Mieszkańcy proszą o zabezpieczenie ulicy i dokonanie naprawy w sposób trwały i skuteczny.

2021.02.26 Zgłoszenie w trakcie realizacji
Naderwany znak ostrzegawczy wiszący na wiadukcie między Brzezinami, a wjazdem do Bytomia

Dzień dobry.
Proszę o sprawdzenie wiaduktu między Brzezinami, a wjazdem do Bytomia (droga 94), Jest tam zamocowany znak ostrzegawczy zółto-czarny i jest naderwany, może grozić urwaniem. Najlepiej widać pod samym wiaduktem kierując się w stronę Bytomia. Pozdrawiam

2021.02.25 Zgłoszenie zrealizowane
Migające lampy na Maciejków

Wymieniono lampy na ledowe na ulicy Maciejków tylko zapomniano o dwóch które ciągle migają. Znajdują się na dojeździe do posesji 6,8,10,12,14

2021.02.25 Zgłoszenie zrealizowane
Ubytki w jezdni ul. Konstytucji 3 Maja

W jezdni przy ulicy Konstytucji 3 Maja 4 powstała sporych rozmiarów wyrwa w jezdni. Proszę o załatanie ubytku gdyż zagraża bezpieczeństwu oraz stanowi technicznemu poruszających się tam pojazdów.

Pozdrawiam'
Radny Bartosz Szołtysik

2021.02.25 Zgłoszenie w trakcie realizacji
fatalny stan nawierzchni ulicy Radzionkowskiej

W trakcie ostatnich roztopów nawierzchnia na ul. Radzionkowskiej zagraża bezpieczeństwu przejeżdżających samochochodów. Nie dość że dziury są momentami bardzo głębokie i jest ich wiele, to jeszcze ilość luźnych elementów asfaltu które samochody podrywają podczas jazdy naraża je na uszkodzenia.
Przejeżdżam tam dziennie dwa razy i co dzień jest gorzej. Kiedy naprawicie tą drogę ?

2021.02.25 Zgłoszenie w trakcie realizacji
Popisany plac zabaw w parku kamieniu

W środku lokomotywy wypisane są nazwy klubów i związane z nimi hasła

2021.02.17 Zgłoszenie zrealizowane
Nieodśnieżone chodniki

Proszę o odśnieżenie chodnika na ul. Dąbrówki oraz Gen. Sikorskiego (od ul. Dąbrówki).

2021.02.17 Zgłoszenie zrealizowane
Odśnieżanie chodnika i przystanków przy ulicy Brzechwy

Chodnik przy ulicy Brzechwy od schodów przy blokach Brzechwy 4 i 6 do wysokości przystanków autobusowych, jak i same przystanki przy ul. Brzechwy - (przystanki Osiedle Powstańców) nie są odśnieżone.

2021.02.17 Zgłoszenie zrealizowane
Nieodśnieżone ulice Groszkowa Chabrowa Konwaliowa

Wczoraj na Kościelną przyjechał traktor i niedokładnie odśnieżył. Natomiast Konwaliowa Chabrowa Groszkowa nie zostały odśnieżone (nie wiem jak inne ulice w tym rejonie). W tym czasie kierowca zaparkował sobie na Kościelnej i bawił sie smartfonem a potem palił sobie papierosy zamiast odśnieżać -mam nagranie z monitoringu. Dzisiaj wszystko zamarzlo i jest nieprzejezdne.

2021.02.17 Zgłoszenie zrealizowane
Harcerska 2

Proszę o posprzątanie pasa drogowego przed harcerską 2 przy swiezo wyremontowanym parkingu przy tym bloku po prawej stronie w strone Brzeziny Śląskie stare osiedle oraz lekkie przyciecie krzewów o drzew w tym pasie pełno śmieci

2021.02.17 Zgłoszenie w trakcie realizacji
Odśnieżanie ul. Łukowej

Zgodnie z zarządzeniem ORo.0050.593.2020 Prezydenta Miasta Piekary Śląskie z dnia 12 października 2020 roku w sprawie: organizacji akcji zimowej od 1 listopada 2020 r. do 31 marca 2021 r., ul. Łukowa powinna być utrzymana w standardzie "C". Oznacza to, że odśnieżanie winno nastąpić po rozpoczęciu opadów i do 6 h po ich ustaniu powinien być osiągnięty san docelowy. Od początku opadów tej zimy 2020/2021 na ul. Łukowej nie pojawił się ani raz sprzęt do odśnieżania. Ulica jest notorycznie pomijana. Nawet wiele godzin po zakończeniu opadów. Proszę o zobowiązanie ZGK do stosowania się do zarządzenia.

2021.02.17 Zgłoszenie w trakcie realizacji
Nieodśnieżone chodniki i przejścia dla pieszych

Dzisiaj tj. 08.03.2021 r. idąc z dzieckiem w wózku ok godziny 13:00 od ulicy Królowej Jadwigi do Lidla ulicą Jana Pawła II chodnik ani po jednej, ani po drugiej stronie ulicy nie był odśnieżony, nie dało się przejść. Dodatkowo wszystkie wejścia na przejścia dla pieszych na Jana Pawła II i Popiełuszki były tak zasypane przez odśnieżanie jezdni, że bez pomocy osoby trzeciej nie byłam w stanie wejść na przejście i z niego zejść. Nie dotyczy to tylko ludzi z dziećmi, wózkami, ale i osób starszych oraz wszystkich pozostałych którzy mieli problemy z poruszaniem się po tych chodnikach. Dodam, że idąc dzisiaj już od kilku godzin nie padał śnieg. Rozumiem, że nie da się w 5 minut odśnieżyć wszystkich ulic i chodników, ale skoro jezdnia była odśnieżona to dlaczego chodniki i oznakowane przejścia dla pieszych już nie?

2021.02.17 Zgłoszenie zrealizowane
Zasypane drogi

Proszę o odśnieżenie drogi między blokami a domkami jednorodzinnymi przy ulicy M. C. Skłodowskiej 68A klatka I i II a ulicą Długosza. Droga zjazdowa z kierunku Lidla a w stronę ul. Skłodowskiej i Długosza również jest w kiepskim stanie co skutkuje zdarzeniem drogowym ( zderzeniem z samochodami, które są tam zaparkowane lub uderzenie w dom mieszkalny). Z powodu złego stanu dróg i ewentualnym zdarzeniu drogowym lub wypadku (kolizji) można starać się o odszkowanie właściciela drogi. Proszę o podjęcie szybkiej interwencji.

2021.02.17 Zgłoszenie w trakcie realizacji
Numery bloków

Dzień dobry kiedy na Starym Osiedlu Wieczorka na wyremontowanych blokach będą nr.bloków bo taksówkarze jak i pogotowie ratunkowe mają problemy wiem bo często korzystam z taxi i każdy to samo mówi kiedyś pogotowie ratunkowe przyjechało do męża i nie mogli znaleźć bloku i klatki.Dobrze by było na budynkach na ścianach napisać na duże nr.blokow.

2021.02.15 Zgłoszenie zrealizowane
drzwi klatki schodowej/wejściowej

Drzwi trzaskają ( rąbią ) przy zamykaniu tak,aż się okna trzęsą,ponadto ludzie mają tu małe dzieci,niemowlaki,a toz pewnością przeszkadza,jakże i tym mieszkajacym na np.parterze.

2021.02.15 Zgłoszenie zrealizowane
Drzwi oraz daszek nad klatką

Dzień dobry. Na adresie Okulickiego 1/3 są od 2 miesięcy uszkodzone drzwi wejściowe do klatki, nie zamykają się automatycznie przez co na klatce gościli już nieproszeni goście którzy palili sobie papierosy na ostatnim piętrze przy strychu.

2 problem to podczas prac zrzucania zasp śniegowych z dachu firma która to robiła zrzuciła śnieg na daszek nad wyjściem z klatki w efekcie czego jest cały złamany i zagraża bezpieczeństwu ludzi wychodzących z klatki.

2021.02.12 Zgłoszenie zrealizowane
Brak oświetlenia przy ulicy Ludygi i Jana Pawła II

Nie działają latarnie przy ulicy Ludygi oraz Jana Pawła II od Centrum przesiadkowego do skrzyżowania z ulicami Armii Krajowej i Ziętka.

2021.01.26 Zgłoszenie w trakcie realizacji
oswietlenie ulic

dlaczego oświetlenie ulic nie działa na części Jana Pawła 2 od przystanku przy szkole w kierunku dworca,gen. J. Ziętka przy Polo i gen.J.Ziętka od Haneczka do Jana Pawła 2 ,Ludygi od Haneczka do Jana Pawła 2.

2021.01.26 Zgłoszenie w trakcie realizacji
Uszkodzenie nawierzchni jezdni – skrzyżowanie ul.Bytomska-Pod Lipami

Na pasie jezdni w kierunku Bazyliki powstała dziura w asfalcie (na przeciwko słupka sygnalizatora)

2021.01.26 Zgłoszenie w trakcie realizacji