Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaMiastoDebata kandydatów ubiegających się o urząd Prezydenta Miasta

Debata kandydatów ubiegających się o urząd Prezydenta Miasta

Dodano: 12.10.2018 Autor: Sylwia Łysakowska

14 października (niedziela) o godzinie 18:00 w Piekarach Śląskich odbędzie się debata przed wyborami samorządowymi, w której udział wezmą wszyscy kandydaci ubiegający się o urząd Prezydenta Miasta. Organizatorami przedsięwzięcia jest grupa młodych ludzi, działających w miejskim stowarzyszeniu Piekarnia Inicjatyw, a także katowickim oddziale Klubu Jagiellońskiego.
 
– Nasze miasto stoi przed poważnymi wyzwaniami i jako mieszkańcy czujemy się odpowiedzialni za jego przyszłe losy. Stąd wziął się pomysł na przeprowadzenie debaty, która pozwoli na merytoryczne sprawdzenie kandydatów, czego tak często brakuje w gorącym okresie kampanii wyborczej – mówi Michał Muszalik z Klubu Jagiellońskiego, pomysłodawca i jeden z organizatorów debaty.
 
– Poprzez podjęte działania chcemy przyczynić się do budowania świadomego społeczeństwa obywatelskiego. Widzimy, że nasza inicjatywa wzbudziła duże zainteresowanie w społeczności Piekar Śląskich i mamy nadzieję, że stanie się również dobrym przykładem dla okolicznych miast – dodaje Michał Piec, organizator debaty z ramienia grupy Piekarnia Inicjatyw.
 
Starcie kandydatów będzie transmitowane na żywo na kanale YouTube, a także na facebookowej stronie Piekarnia Inicjatyw.
Więcej informacji na temat debaty można znaleźć TUTAJ.

Udostępnij artykuł