Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaMiastoDecyzje o wysokości podatku od nieruchomości do odbioru w biurze obsługi mieszkańców

Decyzje o wysokości podatku od nieruchomości do odbioru w biurze obsługi mieszkańców

Dodano: 10.02.2020 Autor: Monika Pacukiewicz

Od poniedziałku do środy (10-12 lutego) wszyscy mieszkańcy Piekar Śląskich mogą odebrać swoją decyzję o wysokości podatku od nieruchomości. Będzie to można zrobić w biurze obsługi mieszkańców na parterze głównego budynku Urzędu Miasta przy ul. Bytomskiej 84 w godzinach od 11.00 do 13.00 oraz od 17.00 do 19.00.

Podatek można opłacić przelewem, w opłatomacie stojącym w biurze obsługi mieszkańców lub w kasie.

Osoby, które nie odbiorą decyzji osobiście, dostaną ją od doręczyciela. A jeśli doręczyciel nikogo nie zastanie w domu, decyzję będzie można odebrać w punkcie obsługi mieszkańców w głównym budynku Urzędu Miasta przy ul. Bytomskiej 84.

Przypominamy, że pierwszą ratę podatku należy opłacić do 15 marca 2020 r. (na druku decyzji znajdziemy wszystkie wyjaśnienia).
Piekarski Urząd Miasta rozprowadza prawie 27 tysięcy decyzji o podatku od nieruchomości. Wpływy z podatku od nieruchomości to rocznie 27,2 mln zł, z czego od osób fizycznych – 8,6 mln zł.
Urząd Miasta Piekary Śląskie po raz pierwszy prowadzi akcję umożliwiającą samodzielne odebranie decyzji. W zeszłym tygodniu dokument mogli odebrać mieszkańcy kolejnych dzielnic. I okazuje się, że bardzo chętnie korzystali z tej możliwości – decyzje odebrało aż 5 tysięcy osób.

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter