Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaMiastoDom Pomocy Społecznej ze wsparciem z programu “Śląskie kadry vs COVID-19”

Dom Pomocy Społecznej ze wsparciem z programu “Śląskie kadry vs COVID-19”

Dodano: 16.09.2020 Autor: Andrzej Zazgórnik

Dom Pomocy Społecznej uzyskał dofinansowanie w ramach programu “Śląskie kadry vs COVID-19”. Grant w wysokości ponad 406 tysięcy złotych przeznaczony będzie na realizację dwóch zadań związanych z funkcjonowaniem placówki w czasie epidemii koronawirusa COVID-19.

Dom Pomocy Społecznej otrzymał 406.950 złotych na zrealizowanie dwóch zadań:

  • ZADANIE nr 1 – Zatrudnienie nowych realizatorów usług społecznych celem ochrony zdrowia i życia osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, niezbędnych do walki z epidemią wirusa SARS-CoV-2 lub łagodzenia skutków walki z wirusem SARS-CoV-2.
  • ZADANIE nr 2 – Wsparcie finansowe osób wykonujących usługi społeczne w DPS, w związku ze zwiększoną ilością pracy i ryzykiem wynikającym z sytuacji zagrożenia epidemiologicznego.

w ramach programu “Śląskie kadry DPS vs COVID-19”, którego realizatorem jest Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Województwa Śląskiego.

Celem projektu grantowego „Śląskie Kadry DPS vs. COVID-19” jest bezpośrednie wsparcie domów pomocy społecznej funkcjonujących na terenie województwa śląskiego, w tym osób realizujących usługi społeczne w domach pomocy społecznej. Działania zaplanowane w projekcie mają na celu ochronę zdrowia i życia osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, a także pracujących w DPS, tj. osób zagrożonych skutkami epidemii COVID-19.

Uzyskanie grantu możliwe było przede wszystkim dzięki zaangażowaniu pracowników Domu Pomocy Społecznej, którzy w całości przygotowali wniosek. W działaniach tych udział mieli także pracownicy Biura Zdrowia i Spraw Społecznych oraz Zespołu Funduszy Europejskich Urzędu Miasta Piekary Śląskie.

Warto zaznaczyć, że to kolejne – zakończone pomyślnie – działania na rzecz pozyskanie środków zewnętrznych na rzecz implementacji rozwiązań na rzecz przeciwdziałania COVID-19. O wcześniejszych informowaliśmy w artykule DPS ze wsparciem w ramach programu “Śląskie pomaga”.

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter