Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaKulturaDrugi dzień Festivalu Disco Polo przyciągnął tłumy!

Drugi dzień Festivalu Disco Polo przyciągnął tłumy!

Dodano: 12.05.2019 Autor: Sylwia Łysakowska

Za nami drugi dzień Festivalu Disco Polo z Radiem Piekary. Już dziś zapraszamy na trzeci, ostatni dzień zabawy – Muzyczny Fajer, którego gwiazdą będzie zespół Baciary!

11 maja pod Kopcem Wyzwolenia odbył się drugi dzień Festivalu Disco Polo z Radiem Piekary. Na scenie zaprezentowały się zespoły: Eksplozja, Lajkers, Miglanc i X Positive. Tuż po nich przed licznie zgromadzoną publicznością pod Kopcem Wyzwolenia wystąpiły najbardziej wyczekiwane gwiazdy wieczoru. Na scenie zespół Diadem zaprezentował swoje największe przeboje. Tuż po nim wystąpił zespół Power Play z piosenkami: “Wole Ole”, “Co ma być to będzie” czy “Lubisz to lubisz”, które roztańczyły publiczność. Następnie pojawił się najbardziej wyczekiwany Miły Pan, twórca wielkiego hitu “Królowa”.

Po godz. 19.00, na scenę weszli przedstawiciele Stowarzyszenia Lecymy Durś wraz z Zastępcą Prezydenta Miasta Pawłem Słotą oraz Dyrektorem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich Łukaszem Tomczykiem, którzy ogłosili zmianę nazwy Piekarskiego Półmaratonu. Partnerem tytularnym wydarzenia został salon samochodowy Auto Śliwka, który ufundował nagrodę specjalną – Skodę CITIGO. Uroczystego odsłonięcia samochodu, który można podziwiać podczas Festivalu, dokonali członkowie Stowarzyszenia. Nagroda ta zostanie rozlosowana wśród uczestników biegów oraz marszu nordic walking. Zachęcamy więc do zapisów na to wydarzenie: TUTAJ.

Dziś zapraszamy na Muzyczny Fajer z Radiem Piekary. Na piekarskiej scenie zaprezentują się m.in.: Ania i Karol, Dynamic, Blue Party, Pozytywnie Nakręceni, a gwiazdą dzisiejszego zespołu będą BACIARY. Zachęcamy do wspólnej zabawy!

Uczestników wydarzenia spoza naszego miasta informujemy, że nocą co godzinę kursuje autobus linii AP1 z lotniska w Pyrzowicach do Gliwic (przez Bytom oraz Zabrze). Dla tych, którzy zabawę zakończą przed północą, istnieje także możliwość powrotu autobusem linii 5 z przystanku Piekary Dwór.

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter