Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaMiastoDziałania w ramach akcji “Postaw na zdrowie” przed Urzędem Miasta

Działania w ramach akcji “Postaw na zdrowie” przed Urzędem Miasta

Dodano: 09.10.2019 Autor: Andrzej Zazgórnik

Październikowa akcja “Postaw na zdrowie” realizowana przez Biuro Zdrowia i Spraw Społecznych UM Piekary Śląskie trwa w najlepsze, a osób korzystających z badań przybywa. Już dziś chętni mogą wziąć udział w jeszcze jednym wydarzeniu, w trakcie którego będzie można uzyskać informacje dotyczące zagadnień związanych z ochroną zdrowia, ale to nie wszystko.

Urząd Miasta Piekary Śląskie wraz z piekarskim oddziałem Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego i partnerami akcji organizuje dzisiaj, 9 października, działania związane z utrzymaniem dobrego zdrowia. 

W godzinach 10:00-14:00 przed budynkiem Urzędu Miasta przy ulicy Bytomskiej 84 prowadzone będą – organizowane przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Bytomiu – pomiary tlenku węgla w wydychanym powietrzu i porady antytytoniowe. Ponadto chętni będą mogli przekonać się – dzięki użyciu narko- i alkogogli – jak wygląda percepcja kierowcy po zażyciu alkoholu i narkotyków. Dodatkowo piekarski WOPR, we współpracy z Oddziałem Rejonowym Polskiego Czerwonego Krzyża, zorganizuje pokazy  udzielania pierwszej pomocy z wykorzystaniem defibrylatora AED.

Warto podkreślić, że w Punkcie Informowania Mieszkańców przedstawiciele Delegatury NFZ w Piekarach Śląskich będą wydawać Europejskie Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Co więcej, chętni otrzymają informacje dotyczące Profilu Zaufanego, Internetowego Konta Pacjenta i innych, ważnych dla siebie kwestii.

Fot. archiwum WOPR

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter