Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaMiastoDziecięcy Telefon Zaufania dostępny dla potrzebujących

Dziecięcy Telefon Zaufania dostępny dla potrzebujących

Dodano: 07.12.2021 Autor: Andrzej Zazgórnik

Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka powstał, by pomagać najmłodszym w sytuacjach kryzysowych. Numer interwencyjny to 800 12 12 12, ale potrzebujący mogą także zwrócić się za pośrednictwem czatu dostępnego na stronie internetowej www.brpd.gov.pl.

Zostałeś sam w obliczu problemów, które Cię gnębią? Pogubiłeś się w życiu? Straciłeś przyjaciela i nie masz z kim porozmawiać? Pamiętaj, że nie jesteś sam. Czekają tam na Ciebie ludzie, którzy Ci pomogą. Za darmo. Nie musisz się przedstawiasz ani mówić, skąd dzwonisz. Możesz pozostać całkowicie anonimowy. Nikt się nie dowie o tej rozmowie, ani rodzice, ani szkoła, ani znajomi. Eksperci z Telefonu Zaufania pomogą Ci rozwiązać Twój problem, wyjaśnią, co robić, jak się zachować, gdzie znaleźć konkretne wsparcie. Nie czekaj, nie trać czasu, pomóż sobie – zadzwoń 800 12 12 12.

Pod numer interwencyjny mogą też dzwonić osoby dorosłe, aby zgłosić problemy dzieci lub rażące zaniedbania względem nich. Telefon i czat internetowy są czynne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.

Do dziecięcego telefonu zaufania najczęściej zgłaszane są sprawy dotyczące przemocy, problemów emocjonalnych, w relacjach rówieśniczych, szkolnych i rodzinnych oraz wynikających z okresu dorastania. Zespół Dziecięcego Telefonu Zaufania prowadzi także edukację upowszechniającą prawa dziecka poprzez spotkania oraz zajęcia edukacyjne.

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter