Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaMiastoDzień Bezpiecznego Kierowcy

Dzień Bezpiecznego Kierowcy

Dodano: 25.07.2022 Autor: Karolina Wieczorek

Dzień Bezpiecznego Kierowcy to święto obchodzone w Polsce corocznie 25 lipca. Tego dnia przypadają również imieniny Krzysztofa, a w Kościele Katolickim przypada wspomnienie św. Krzysztofa, który jest patronem wszystkich kierowców. Stąd powstał  pomysł obchodzenia właśnie tego dnia jako Ogólnopolskiego Dnia Bezpiecznego Kierowcy.

Święto po raz pierwszy obchodzone było w 2006 roku, z inicjatywy Krajowego Duszpasterstwa Kierowców oraz  Krzysztofa Hołowczyca – kierowcy rajdowego i założyciela fundacji „Kierowca Bezpieczny”. Ideą tego święta jest uświadamianie kierowcom, jak ważne są odpowiedzialne poruszanie się po drogach oraz zachowanie ostrożności i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego podczas jazdy.

Przypomnijmy, że wakacyjne miesiące: lipiec i sierpień to te, w których na naszych drogach dochodzi do największej liczby zdarzeń drogowych. Ich najczęstszymi przyczynami są niestety nieuwaga i błędy samych kierowców. Policja przypomina kierującym i apeluje, by nie podejmowali brawurowej jazdy, a korzystając z dróg nie narażali siebie i innych uczestników ruchu na utratę zdrowia lub życia. Przede wszystkim należy pamiętać o przestrzeganiu dozwolonych limitów prędkości i korzystaniu z pasów bezpieczeństwa. Istotne jest również, by prowadząc samochód być spokojnym, wypoczętym i trzeźwym.

Z okazji Dnia Bezpiecznego Kierowcy wszystkim uczestnikom ruchu drogowego życzymy bezpieczeństwa podczas jazdy oraz tej samej liczby powrotów do domu co wyjazdów.

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter