Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaMiastoDzikim wysypiskom śmieci mówimy stanowcze NIE!

Dzikim wysypiskom śmieci mówimy stanowcze NIE!

Dodano: 28.07.2017 Autor: acuda

Ponawiamy apel do mieszkańców, dotyczący zalegających w wielu miejscach na terenie naszego miasta odpadów komunalnych, które nie powinny się tam znajdować.

Sytuacja te nie jest spowodowana zwłoką w ich usuwaniu przez służby miejskie, a niestety brakiem poszanowania dla przestrzeni publicznej i środowiska przez śmiecące osoby.

Roczny koszt usuwania odpadów z miejsc do tego nieprzeznaczonych przez nasze miasto waha się w granicach od 125 000 zł do 160 000 zł. W bieżącym roku wydatkowano na ten cel już 110 000 zł. Ilość składowanych odpadów przewyższa lata poprzednie.

Za wyrzucanie śmieci w lasach, rowach przydrożnych czy zieleńcach grozi kara grzywny do 5 000 zł. Opakowanie z tworzywa sztucznego rozkłada się od 100 do 1 000 lat, a opakowanie szklane nie rozkłada się, natomiast może wywołać pożar. Prosimy mieszkańców, aby nie pozostawiać odpadów w miejscach do tego nieprzeznaczonych.

Informujemy, że odpady zebrane selektywnie, nawet wielkogabarytowe można zawozić do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) mieszczącego się przy ul. F. Kotuchy 3 w Piekarach Śląskich na terenie Zakładu Gospodarki Komunalnej. Punkt czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 – 18:00 oraz w każdą sobotę w godzinach 8:00 – 13:00. Istnieje również możliwość przekazania gruzu w ilościach 200 kg na rok od mieszkańca z nieruchomości zamieszkałej.

W przypadku zauważenia sprawców takiego procederu o bezzwłoczne zgłoszenie takiego faktu do Centrum Zarządzania Kryzysowego na numer (32) 287 31 44. Bądźmy wrażliwi na takie zjawiska nie tylko po fakcie, ale przede wszystkim w momencie ich powstawania. Podziękowaniem za obywatelską postawę niech będzie czyste środowisko i nasze wspólne otoczenie.

Udostępnij artykuł

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter