Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaMiastoEkoPark kolejny raz wspiera przedsiębiorczość!

EkoPark kolejny raz wspiera przedsiębiorczość!

Dodano: 18.11.2020 Autor: Andrzej Zazgórnik

Projekt UE realizowany przez Park Przemysłowo-Technologiczny EkoPark w latach ubiegłych cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców miasta. Pobudził lokalną społeczność i wpłynął na poprawę piekarskiego rynku gospodarczego. Spółka skutecznie zawalczyła więc o następną pulę środków unijnych. Zakończył się już nabór wniosków do kolejnej edycji programu!

 „W kierunku Twojego sukcesu – kompleksowe wsparcie osób rozpoczynających działalność gospodarczą – edycja II” to projekt Parku Przemysłowo-Technologicznego Ekopark w Piekarach Śląskich Sp. z o.o. współfinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020, działania 7.3, poddziałania 7.3.3.

Jaki był cel działania? Ideą zakończonego już projektu był rozwój przedsiębiorczości oraz samozatrudnienia, poprzez utworzenie w 2021 roku 9 firm i udzielenie im wsparcia dostosowanego do zdiagnozowanych potrzeb.

Kto był adresatem? Rekrutacja kierowana była łącznie do 9 osób (6 kobiet, 3 mężczyzn) po ukończeniu 30 roku życia, zamieszkałych na terenie Piekar Śląskich, Bytomia, Tarnowskich Gór czy Siemianowic Śląskich.

Na co mogli liczyć uczestnicy? Po wsparciu szkoleniowym Uczestnicy Projektu mogli otrzymać jednorazową dotację do 23050 zł, a także wsparcie pomostowe podstawowe (6 miesięcy) w formie comiesięcznej wypłaty 2600 zł oraz – w wybranych przypadkach – wsparcie przedłużone o kolejne 6 miesięcy.

 

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter