Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaMiastoFestyn Fundacji „Pomocne Wzgórze”

Festyn Fundacji „Pomocne Wzgórze”

Dodano: 29.07.2022 Autor: Karolina Wieczorek

Fundacja „Pomocne Wzgórze” założona przez piekarskie małżeństwo zbiera fundusze na realizację wyjątkowego miejsca–schronienia w Górach Sowich, do którego będą mogły przyjechać nieodpłatnie dzieci z domów dziecka. Festyn charytatywny wspierający ten projekt odbędzie się w sobotę 30 lipca o godzinie 15.00 na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji podczas międzynarodowego turnieju piłkarskiego pn. „Senegal Welcome to Piekary”. Zachęcamy do wsparcia tej szlachetnej inicjatywy.

Celem życiowym Państwa Zarzyckich z Piekar Śląskich jest pomaganie dzieciom. Stąd zrodził się pomysł, aby założyć fundację, która byłaby alternatywą znanych wszystkim domów dziecka – „Pomocne Wzgórze”.  Pani Marta Zarzycka wraz z mężem Andrzejem zajmują się dziećmi już od 8 lat. Pani Marta pracuje w piekarskim Domu Dziecka, a Pan Andrzej udziela się wolontariacko. Oboje wyjeżdżają również na kolonie z dziećmi z domów dziecka, na obozy z młodzieżą, która przebywa na terapii w ośrodku uzależnień w Domu Nadziei, a także na wyprawy z osobami niewidomymi i niepełnosprawnymi. Los dzieci po przejściach jest im niezwykle bliski.

„Pomocne Wzgórze” to stary dom, który rodzina Zarzyckich właśnie kupuje. Będzie to miejsce wielowymiarowe, gdzie wszystkie przyjezdne dzieci znajdą schronienie, bezpieczeństwo, miłość, troskę i uważność. Dom Pomocne Wzgórze będzie znajdował się w otulinie Gór Sowich, a lasy, łąki i góry będą dawały możliwość oddziaływania w sposób naturalny i uspokajający na dzieci. Dzieci i młodzież odwiedzająca bezpłatnie dom będzie mogła popracować na miejscu (np. kosić trawę czy zebrać jajka z kurnika) i zobaczyć, jak funkcjonuje takie miejsce.

Pomysł chętnie poparli mieszkańcy Piekar Śląskich i postanowili pomóc, organizując festyn. Na tą okazję zostaną upieczone ciasta oraz zebrane rzeczy na kiermasz, takie jakie: książki, zabawki. Na festynie odbędzie się również loteria, w której do wygrania będą między innymi lot balonem oraz samochód amerykański wraz z kierowcą na cały dzień. Podczas festynu odbędzie się zbiórka na wsparcie projektu fundacji „Pomocne Wzgórze”. Serdecznie zachęcamy wszystkich do przyłączenia się i wsparcia tej akcji.

Podczas festynu wystąpią muzycy wspierający również fundację:

  • 17.00 – Zespół LAJKERS
  • 18.00 – Dario
  • 18.20 – Wiktor Trojanowski wraz z uczniami
  • 19.00 – Antonina Krzysztoń

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter